Po godz. 10 ze stadionu przy Sportowej w podróż do Tarnobrzega wybrała się drużyna PGE GKS Bełchatów, która dziś o godz. 17 zmierzy się w zaległym meczu 21. kolejki 2 ligi z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie pierwotnie miało się odbyć 10 marca, ale zamrożona płyta i kwestie administracyjne stanęły na drodze do rozegrania wówczas tego ciekawego pojedynku.

248 – tyle jest dni na liczniku braku wyjazdowego zwycięstwa „Brunatnych”. Szansę na przełamanie tej niechlubnej passy giekaesiacy będą mieli na terenie rywala, z którym w historii wygrali już sześciokrotnie, w tym za każdym razem w 2 lidze.

Po raz ostatni z trzema punktami giekaesiacy wracali 13 sierpnia ubiegłego roku ze Stalowej Woli, gdzie wygrali 4:1. W kolejnych spotkaniach zdobyli cztery oczka a bilans wyjazdów to na dziś 1-4-7. Mamy nadzieję, że debiutujący w meczu wyjazdowym „Brunatnych” Artur Derbin, „odczaruje” ze swoimi ludźmi obcy teren.

Jak wygląda nasz rywal na własnym obiekcie? Siarka wygrała u siebie sześć spotkań, przy jednym remisie i czterech porażkach. Ostatni pojedynek przy AN2 podopieczni Włodzimierza Gąsiora przegrali z Garbarnią Kraków 0:1.

Giekaesiacy z 32 punktami zajmują obecnie 8. miejsce a do trzeciej premiowanej awansem pozycji tracą wciąż 11 punktów, natomiast przewaga nad strefą spadkową wynosi 7 „oczek”. Siarka, która plasuje się na 7. pozycji, ma 35 punktów.

Nasz przeciwnik w pięciu ostatnich spotkaniach zdobył sześć punktów, ale ostatnie zwycięstwo odniósł 31 marca w Rybniku. Kolejne trzy mecze zakończyły się porażkami. W tym samym okresie „Górnicy” także wywalczyli sześć „oczek” i są obecnie na serii trzech kolejnych remisów.

Wyjściowa jedenastka PGE GKS Bełchatów będzie ponownie inna, ponieważ z powodu nadmiaru żółtych kartek zabraknie Marcina Ryszki. W ekipie rywala są dwaj nasi dobrzy znajomi, tj. Piotr Witasik, który w bieżącym sezonie rozegrał dla tarnobrzeżan 22 ligowe spotkania i jest podstawowym defensorem oraz Michał Bierzało, który zimą opuścił Sportową a w Siarce zagrał do tej pory w jednym spotkaniu.

W bieżącym sezonie aż 16 zawodników strzelało gole dla Siarki a najwięcej zdobył ich Krzysztof Ropski (5). W ekipie „Brunatnych” strzelców jest na razie jedenastu a najskuteczniejszym zawodnikiem pozostaje z dziesięcioma trafieniami Piotr Giel, który cztery z nich zdobył w jesiennym meczu z Siarką. Depczą mu po piętach Bartłomiej Bartosiak (7) i Dawid Flaszka (6), którzy zdobyli po golu w spotkaniu z ŁKS Łódź.

Relację tekstową z sobotniego meczu będzie można śledzić m.in. w portalu Lajfy.com. Nie została zaplanowana żadna transmisja.

Źródło: http://gksbelchatow.com/aktualnosc,2262-zapowiedz_meczu_sroda_w_tarnobrzegu.html