meczu 31 kolejki II ligi Gryf Wejherowo pokonał na wyjeździe Gwardię Koszalin 1:0 (0:0) i tym samym na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu opuścił strefę spadkową. Dla żółto-czarnych było to już siódme zwycięstwo w rundzie wiosennej.
Jeszcze przed meczem z Gwardią wiele przemawiało na korzyść Gryfa. Przede wszystkim to, że podopieczni Tomasza Kotwicy lepiej radzą sobie w meczach wyjazdowych niż u siebie. Przed niedzielnym spotkaniem, z 8 odniesionych zwycięstw w tym sezonie, aż 6 gryfici wygrali na wyjeździe. Gwardia z kolei była ostatnia w tabeli i wiosną przegrała aż 6 meczów .

W dzisiejszym meczu Gryf Wejherowo nie zawiódł oczekiwań swoich kibiców i udowodnił, że ostatnia pechowa porażka była tylko wypadkiem przy pracy, pokonując Gwardię Koszalin 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Jan Sobociński w drugiej odsłonie spotkania.

Dzięki odniesionemu zwycięstwu piłkarze Gryfa z 37 punktami awansowali na 12 miejsce w tabeli. Tuż za nimi są: Znicz Pruszków (35 pkt), Wisła Puławy (35 pkt). W strefie spadkowej natomiast na 15 miejscu znajduje się Stal Stalowa Wola (34 pkt), na 16 – MKS Kluczbork (30 pkt), na 17 – Legionovia Legionowo (26 pkt) i ostatnia jest Gwardia Koszalin (26 pkt).

Jednakże swoje mecze w ramach 31 kolejki nie rozegrały jeszcze MKS Kluczbork, Legionovia i Stal. Piłkarze z Legionowa dzisiaj (13 maja) o godz. 17 podejmują Stal, a MKS o tej samej godzinie zagra u siebie z GKS Bełchatów. Ponadto, MKS i Legionovia mają do rozegrania po jednym zaległym meczu – 16 maja MKS jedzie do Elbląga by zmierzyć się z tamtejszą Olimpią, a Legionovia podejmuje u siebie Garbarnię.

Jedno jest jednak pewne – nawet w przypadku niekorzystnych wyników dla Gryfa, czyli wygranych Stali z Legionovią, bądź Legionovii ze Stalą i Garbarnią oraz MKS-u z GKS-em i Olimpią, piłkarze z Wejherowa spadną maksymalnie na 13 miejsce i na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek 2 ligi będą w komfortowej sytuacji znajdując się nad strefą spadkową.

źródło: http://wejherowo.naszemiasto.pl/artykul/gryf-wejherowo-wygrywa-w-koszalinie-z-gwardia-i-opuszcza,4645491,art,t,id,tm.html