W środowy wieczór nasz zespół odrobi ligowe zaległości. W ramach 22. kolejki II ligi zmierzymy się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

Przypomnijmy, że w pierwotnym terminie (16 marca) spotkanie nie doszło do skutku ze względu na atak zimy, w efekcie którego boisko w Bełchatowie zostało zasypane śniegiem i nie nadawało się do gry.

Bełchatowianie przed sezonem typowani byli jako jeden z kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy. Sezon zweryfikował jednak te oczekiwania i obecnie nasz środowy rywal zajmuje 11. miejsce z 39 punktami na koncie, co sprawia, że GKS nie może być jeszcze pewny utrzymania w II lidze. Zajmująca pierwsze spadkowe miejsce Wisła Puławy ma zaledwie 4 punkty mniej.

Drużyna prowadzona przez trenera Artura Derbina, który 10 kwietnia zastąpił na tym stanowisku Mariusza Pawlaka, podobnie jak nasz zespół, nie ma ostatnio najlepszej passy. Dwa ostatnie spotkania zakończyła porażkami 0:1 z Wartą Poznań i MKS-em Kluczbork.

W pierwszym spotkaniu między dwoma GKS-ami zakończyło się zwycięstwem jastrzębian. Po jednym z najlepszych występów w tym sezonie i bramkach Farida Alego oraz Kamila Jadacha zwyciężyliśmy przy Harcerskiej 2:0.

W środę trener Skrobacz nie będzie mógł skorzystać z usług Damiana Tronta, który w spotkaniu z Rozwojem Katowice ósmy raz w tym sezonie został napomniany żółtą kartką, co wiąże się z przymusowym jednym meczem pauzy. Do kadry meczowej wracają za to Farid Ali i Ville Salmikivi.

Mecz w Bełchatowie będzie dla naszego zespołu okazją do przerwania passy trzech porażek z rzędu. Gospodarze jednak z pewnością nie oddadzą punktów za darmo, gdyż sami ich bardzo potrzebują, aby nie drżeć o utrzymanie do ostatnich kolejek. Zapowiada się zatem kolejne ciężkie, ale również i ciekawe spotkanie.

Z tego meczu portal slaskie.tv przeprowadzi transmisję na żywo w systemie Pay-Per-View. Osoby, które wykupiły transmisję na pierwotny termin meczu w Bełchatowie i nie prosiły o zwrot pieniędzy, mają przyznany dostęp do transmisji. Wszystkie szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Mecz w Bełchatowie rozpocznie się w środę, 16 maja, o godzinie 19:00.

źródło: https://www.gksjastrzebie.com/aktualnosci/item/1938-zapowiedz-gks-belchatow-gks-1962-jastrzebie