W najbliższy weekend aż trzy zespoły będą mogły otworzyć butelki z szampanem i uwolnić się z okowów 2 ligi. Jeśli swoje mecze 32. kolejki wygrają GKS 1962 i Warta, duet ten zmieni klasę rozgrywkową na wyższą. Na awans już teraz ma szansę i ŁKS. Łodzianie jednak oprócz zwycięstwa, dodatkowo spoglądać muszą na wyniki zawodów Radomiaka i Garbarni.

Absolutnym hitem tej serii gier jawi się starcie drugiej i czwartej drużyny w tabeli – Warty z Radomiakiem. Nas najbardziej interesować będą doniesienia z Bełchatowa, Stalowej Woli i Pruszkowa, po których będziemy znacznie mądrzejsi, jeśli chodzi o układ sił w walce o utrzymanie. Wszystkie interesujące nas spotkania grane będą już w sobotę, więc stawka meczu Gryf – MKS może pójść tylko w górę.

Na tym etapie rozgrywek często faworyci pozostają już tylko na papierze. Od czasu wprowadzenia szczodrze nagradzanego systemu Junior Pro, pewne swego kluby walczą już tylko o pieniądze, nawet kosztem osiąganych wyników. Pięciu drugoligowcom aktualnie nie grozi praktycznie nic, więc warto o tym pamiętać, kiedy wśród wyników pojawi się jakiś „ptaszek”.

Spotkanie MKS-u z Gryfem poprowadzi 32-letni arbiter z Drezdenka, pan Tomasz Białek, który gwizdał już biało-niebieskim mecze w 2 lidze, kilka lat temu. Co ciekawe, 29 marca 2013 roku, rozstrzygał zawody w… Wejherowie, kiedy podopieczni Andrzeja Konwińskiego przegrali 0:2.

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl