MKS Kluczbork w pierwszym terminie otrzymał licencję uprawniającą klub do występów w 2 lidze. Zaraz po otrzymaniu odpowiedniego faksu, informacje tę błyskawicznie zamieściliśmy na klubowym fanpage-u na Facebook-u. Pełny komunikat znajdziemy na stronie PZPN: https://www.laczynaspilka.pl/federacja/komunikat-komisji-ds-licencji-klubowych-pzpn8. Kluby, które nie otrzymały uprawnień do występów na tym poziomie rozgrywkowym, mogą odwołać się w ciągu 5 dni.

Także 5 czerwca zawodnicy zakończyli oficjalnie sezon 2017/2018 i po zdaniu sprzętu mogą rozjeżdżać się na urlopy. Kadra biało-niebieskich została praktycznie „wyzerowana”, ponieważ żaden z piłkarzy, którzy reprezentowali nasze barwy przez ostatni rok, nie ma aktualnie ważnego kontraktu z klubem, ale do 30 czerwca pozostawać muszą w dyspozycji klubu.

Obowiązujące do końca roku umowy ma za to sztab szkoleniowy, który tego samego dnia spotkał się z zarządem MKS-u i przedstawił listę 9 graczy, z którymi już 6 czerwca klub zamierza prowadzić negocjacje transferowe. Pierwszą zbiórkę pod nowy sezon trener Jan Furlepa zarządził na 21 czerwca. Do tego czasu powinniśmy znać już pełną obsadę uczestników 2 ligi w następnej edycji rozgrywkowej.

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl