Jutro piłkarze Resovii rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Po krótkiej przerwie spotkają się na testach motorycznych, a kilka dni później wyjadą na zgrupowanie.

Pasiaki przygotowania do nowych rozgrywek rozpoczną w piątek o godzinie 9:00 od testów motorycznych w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Hoffmanowej. W poniedziałek resoviacy wyjadą na sześciodniowy obóz, który odbędzie się w Rodzinnym Centrum Sportu i Rekreacji „WIKI” w Sanoku. Zgrupowanie potrwa do 7 lipca.

Po powrocie z Sanoka rzeszowianie będą trenowali na własnych obiektach. Będzie to dla nich ostatni etap przygotowań do powrotu do gry o stawkę. Pierwsze takie spotkanie rozegrają już 21 lipca w pierwszej kolejce II ligi ze Zniczem Pruszków.

W ramach przygotowań do sezonu rzeszowianie rozegrają pięć meczów kontrolnych. Pasiaki w trakcie okresu przygotowawczego zagrają z dwoma drugoligowcami – Stalą Stalowa Wola i Siarką Tarnobrzeg, trzecioligową Wólczanką Wólka Pełkińska oraz czwartoligowcami – Ekoballem Stalą Sanok i Polonią Przemyśl.

Plan przygotowań:

29 czerwca – początek przygotowań
30 czerwca – sparing ze Stalą Stalowa Wola (Stalowa Wola)
2-7 lipca – zgrupowanie w Sanoku
4 lipca – sparing z Ekoballem Stalą Sanok (Sanok)
7 lipca – sparing z Siarką Tarnobrzeg (Tarnobrzeg)
11 lipca – sparing z Wólczanką Wólka Pełkińska (Rzeszów)
14 lipca – sparing z Polonią Przemyśl (Rzeszów)
21 lipca – pierwszy mecz w II lidze ze Zniczem Pruszków