Kilkutygodniowe przygotowania do nowego sezonu powoli dobiegają końca. Odmieniony zespół Radomiaka w sobotę zainauguruje rozgrywki II ligi meczem ze Skrą Częstochowa. Tak jak przez cały okres przygotowawczy, tak i na kilka dni przed startem sezonu nasz zespół pracuje w pełnym skupieniu na treningach.

W letnim okienku transferowym Radomiak pozyskał jak dotąd sześciu piłkarzy – Mateusza Kochalskiego, Michała Kaputa, Michała Suchanka, Rafała Makowskiego, Łukasza Pietronia i Jakuba Wawszczyka. Dobrą informacją jest fakt, że niemal wszyscy zawodnicy zgłaszają gotowość do gry. Na drobny uraz dłoni narzeka Mateusz Kochalski, ale pozyskany z Legii Warszawa bramkarz do soboty powinien już być w optymalnej dyspozycji.

We wtorek Zieloni odbyli dwa treningi, a w pozostałe dni będą trenować raz dziennie. Na czwartkowe popołudnie zaplanowana jest sesja zdjęciowa dla mediów.

Skra Częstochowa to beniaminek II ligi. W minionym sezonie nasz sobotni rywal wywalczył mistrzostwo III ligi grupy III i tym samym awans na drugoligowy szczebel. Skra swoje domowe mecze rozgrywała na kameralnym obiekcie dysponującym sztuczną nawierzchnią, czyniąc ze swojego stadionu twierdzę nie do zdobycia. Podopieczni trenera Pawła Ściebury nie przegrali ani jednego meczu na własnym boisku. W II lidze czeka ich jednak zmiana lokalizacji na stadion Rakowa Częstochowa.

Latem z drużyny ubył najlepszy zawodnik, Daniel Rumin, który z dorobkiem 21 bramek został wicekrólem strzelców i trafił do pierwszoligowego GKS Katowice. Zespół pozyskał natomiast czterech zawodników – Konrada Geregę (powrót po kontuzji), Michała Kiecę (Zagłębie Sosnowiec), Sebastiana Siwka (ROW Rybnik) i Kamila Zalewskiego (Stal Brzeg).

Od wtorku można kupować bilety na sobotni mecz ze Skrą. Sprzedaż w Zielonej Wyspie w Galerii Słonecznej odbywa się codziennie w godzinach 10:00-20:00. Od czwartku wejściówki będzie można nabyć także w kasach stadionu w czwartek i piątek w godzinach 15:00-19:00, a w dniu meczu bilety sprzedawane będą tylko w kasach stadionu.

TRYBUNA A (wejście od ul. Narutowicza):
Karnet – 150 zł
Bilet normalny – 15 zł
Bilet ulgowy – 5 zł (rocznik 2006 i młodsi)

TRYBUNA B (wejście od Parku Planty):
Karnet – 100 zł
Bilet normalny – 10 zł
Bilet ulgowy – 5 zł (rocznik 2006 i młodsi)

Karnet ulgowy na trybunę A lub B – (rocznik 2006 i młodsi) – cena 50 zł.

Bilety można nabywać także drogą internetową – kliknij TUTAJ.

Radomiak Radom – Skra Częstochowa, sobota, godz. 18:00, stadion MOSiR.