W czwartek (19 lipca) o godz. 19:10 w Centrum Kulturalno-Rozrywkowym EC 1 przy ul. Targowej odbędzie się prezentacja zespołu na sezon 2018/2019.

Od dłuższego czasu jako klub budujemy spójny wizerunek nawiązujący do robotniczych korzeni Widzewa. Nieprzypadkowo ostatnia sesja zdjęciowa zespołu odbyła się na terenach pofabrycznych oddających klimat dawnej Łodzi, a dokładnie w głównym budynku Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Teraz czas na tereny EC1, które idealnie wpisują się w koncepcję odbudowy marki Widzewa w oparciu o przechodzącą również rewitalizację Łódź. To miejsce wyjątkowe w skali Polski i pokazujące robotniczy klimat miasta.

Prezentację drużyny przeprowadzimy na tarasie wokół komina chłodzącego (na mapie ten okrągły budynek poniżej pkt. 3) dawnej elektrowni. Kibiców zapraszamy na znajdujący się poniżej plac Węglowy skąd będzie doskonale widać piłkarzy i sztab szkoleniowy. Początek punktualnie o godz. 19:10.

Z uwagi na to, że prezentacja odbędzie się na terenach muzealnych i w pobliżu drewnianego zabytkowego komina zwracamy się z apelem do kibiców, by nie używać środków pirotechnicznych.

Wydarzenie ma status imprezy niemasowej, dlatego na teren prezentacji wejdzie maksymalnie 999 osób. Wejście od strony ul. Hasa.

Centrum Kulturalno-Rozrywkowe EC 1 mieści się na terenach pierwszej w Łodzi elektrowni, która działała w latach 1907-2000. W 2008 roku podjęto decyzję, by zlokalizować w tym miejscu instytucję „EC1 Łódź – Miasto Kultury”. Na terenie EC 1 działają obecnie Planetarium, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centrum Nauki i Techniki, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Jest miejscem wielu wydarzeń kulturalno-rozrywkowych m.in. festiwali, warsztatów, pokazów filmowych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości EC1