W czwartkowy poranek w hotelu Aviator odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa z udziałem prezesa Sławomira Stempniewskiego, pierwszego zespołu Radomiaka oraz zaproszonych gości. Zawodnicy zaprezentowali też stroje meczowe otrzymane od nowego partnera technicznego naszego klubu, firmy Cutline.

Blisko godzinne spotkanie rozpoczęło się od przemówienia prezesa Sławomira Stempniewskiego, który podkreślił, że rozczarowanie po nieudanym finiszu minionego sezonu było duże: – Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, by walczyć o awans, ale taki jest sport – zaznaczył sternik Radomiaka.

– W nadchodzącym sezonie będziemy dysponowali zespołem zgranym i to będzie nasz handicap. Chcemy też bardziej stawiać na młodzieżowców z naszego regionu, którzy wypromowali się dzięki dobrej decyzji o założeniu drugiej drużyny – dodał prezes Stempniewski.

Głos na konferencji zabrał też Marszałek Senatu, Adam Bielan: – Na wiosnę otwarty będzie nowy stadion spełniający wymagania nawet eliminacji Ligi Mistrzów, a za dwa lata nowoczesne lotnisko. Mam nadzieję, że Radomiak z pomocą moją, prezydenta i sponsorów dorówna do tego poziomu – podkreślił.

Prezydent Radosław Witkowski zabrał głos m.in. w sprawie budowanego stadionu przy ul. Struga 63: – Ten nadchodzący sezon Radomiak na pewno będzie kończył już na nowym obiekcie. Liczymy, że na finiszu rozgrywek na tym nowym stadionie będziemy mogli wspólnie świętować sukcesy klubu – zaznaczył prezydent Witkowski.

Na koniec konferencji głos zabrał też hrabia Zdzisław Radulski, który w krótkim monologu podkreślił, że marzy o tym, by Radomiaka obejrzeć na nowym stadionie w I lidze.

Spotkanie zwieńczyło uroczyste przekazanie koszulek dla marszałka Adama Bielana, prezydenta Radosława Witkowskiego oraz dyrektora Kancelarii Prezydenta, Mateusza Tyczyńskiego.