28 lutego to nowy termin oddania do użytku stadionu przy ul. Struga 63. Pierwotnie budowa obiektu miała zakończyć się jesienią bieżącego roku. Zmiana terminu to efekt podpisania aneksu do umowy zawartej pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu, a konsorcjum firm ROSA-BUD i MAXTO.

Jak czytamy na stronie haladlaradomia.pl: – Stanowisko zespołu inspektorów nadzoru potwierdziło wpływ wskazanych przez wykonawcę i niezawinionych przez niego przeszkód na termin wykonania przedmiotu umowy i uzasadniło podstawę do zmiany terminu ukończenia prac zarówno przy hali, jak i stadionie – tłumaczy prezes MOSiR, Grzegorz Janduła.

Po zakończeniu pierwszego etapu budowy stadionu, będzie gotowy budynek główny wraz z zadaszoną trybuną, na której znajdzie się 3,5 tysiąca miejsc siedzących. Jednocześnie powstanie trybuna równoległa do głównej. Będzie tam 5 tysięcy miejsc siedzących. Na głównej trybunie znajdą się m.in. loża VIP, sala konferencyjna, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów i pokój delegata. Stadion ma mieć również podgrzewaną murawę i oświetlenie.

Źródło: haladlaradomia.pl