Skra ma za sobą bardzo trudny i nieudany początek II-ligowego sezonu. Kolejne mecze łatwiejsze nie będą, ale miejmy nadzieję, że lepsze będą wyniki. Począwszy od soboty, kiedy nasza drużyna zmierzy się w Bełchatowie z GKS-em.

To, co wydarzyło się w trzech pierwszych kolejkach podsumować można krótko: skrzacy nie udźwignęli ciężaru związanego z II-ligowym debiutem. Po wysokiej porażce w Chorzowie spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Takie są fakty, ale trzeba wierzyć, że najgorsze już za nami. Że, trener Paweł Ściebura znajdzie optymalne ustawienie i wkrótce drużyna zacznie grać na miarę swoich możliwości. Bo jesteśmy przekonani, że stać ją na zdecydowanie więcej. Pokazała to zresztą w Radomiu, walcząc jak z równy z równym z drużyną, która w trzech kolejkach zdobyła 7 punktów i obok Widzewa, Elany Toruń i Górnika Łęczna tworzy ścisłą czołówkę II-ligowej tabeli.

Tuż za tą czołówką byłby nasz najbliższy rywal. W związku z finansowymi zaległościami GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami na koncie i w tabeli jest dopiero jedenasty. Bełchatowianie są jednak jednym z pięciu niepokonanych zespołów w lidze. Rozpoczęli sezon od bezbramkowego remisu w Siedlcach, potem grając na swoim stadionie pokonali 2:0 Siarkę Tarnobrzeg, a w trzeciej kolejce wywalczyli punkt remisują 1:1 na gorącym terenie w Radomiu. To pokazuje, że GKS może być w II lidze poważną siłą, kto wie czy nie spróbuje powalczyć o powrót do I ligi, w której występował w sezonie 2015/16, po spadku z ekstraklasy.

GKS udanie rozpoczął sezon w czym spory udział ma dobrze nam znany Patryk Mularczyk (spędził w Skrze dwie rundy). Pozyskany z Zagłębia Sosonowiec „Mular”  zdobył wyrównującego gola w Radomiu, trafił też w pojedynku z Siarką. W kadrze GKS-u jest jeszcze jeden piłkarz związany wcześniej ze Skrą – Hubert Tylec. 24-letni obecnie pomocnik spędził na Loretańskiej rundę jesienną sezonu 2016/17. Do GKS-u trafił z Polonii Bytom przed obecnymi rozgrywkami, ale gra niewiele.

W letnim okienku transferowym bełchatowianie pozyskali jeszcze bramkarza Daniela Niźnika (Drwęca Nowe Miasto), obrońców Mikołaja Grzelaka (Legionovia Legionowo) i Mateusza Szymorka (Olimpia Zambrów) oraz pomocnika Pawła Czajkowskiego (KSZO Ostrowiec Św.).

Sobotni mecz w Bełchatowie rozpocznie się o godz. 19.

źródło: http://www.ks-skra.pl/nowosci/liga/id,3023/kiedy-nastapi-odbicie-do-belchatowa-z-nadziejami.html