Wczoraj (29 sierpnia) na treningu Olimpii Elbląg zameldował się brazylijski napastnik Eduardo Conceicao Maciel. Czy będzie on lekarstwem na niemoc strzelecką żółto-biało-niebieskich? Decyzję o transferze klub podejmie w piątek.

Początek nowego sezonu II ligi ujawnił problem piłkarzy Olimpii Elbląg ze zdobywaniem bramek. W siedmiu pierwszych meczach żółto-biało-niebiescy (a w zasadzie Jakub Bojas) strzelili tylko dwie bramki – najmniej spośród drużyn występujących na trzecim szczeblu rozgrywek. Nic więc dziwnego, że klub szuka łowcy bramek.
Wczoraj (29 sierpnia) na treningu Olimpii zameldował się napastnik Eduardo Conceicao Maciel z Brazylii.
– Pierwsze wrażenia pozytywne. Decyzję co do zawodnika podejmiemy w piątek – poinformował nas Dariusz Kaczmarczyk, kierownik Olimpii Elbląg.
Przypomnijmy, że piątek to ostatni dzień okienka transferowego. Ewentualne pozyskanie Brazylijczyka skomplikuje sytuację Antona Kolosova, gdyż w meczu II ligi na boisku może przebywać tylko jeden piłkarz spoza Unii Europejskiej. Anton Kolosov wystąpił jednak o polskie obywatelstwo i w tej sprawie toczy się postępowanie; prawdopodobnie do końca roku napastnik powinien otrzymać już polski paszport.
Eduardo Conceicao Maciel ma 32 lata i może grać na pozycji napastnika lub ofensywnego pomocnika. Ciekawostką jest fakt, że ten zawodnik grał już przeciwko Olimpii Elbląg. 11 maja 2011 r. żółto-biało-niebiescy przegrali w Olsztynie z tamtejszym OKS 1945 0:4. Dzisiejszy kandydat do ataku Olimpii wszedł na boisko w 60. minucie. Na szczęście dla elblążan, nie udało mu się pokonać Dominika Sobańskiego strzegącego wówczas bramki żółto-biało-niebieskich.
W swojej karierze zwiedził dość dużo egzotycznych z polskiego punktu widzenia lig. Między innymi zdobył mistrzostwo i puchar Bahrajnu w składzie Al-Riffa SC w sezonie 2013/14. Grał też w niższych ligach niemieckich (Rot Weiss Ahlen i Preussen TV Werl). W Polsce grał w II w drugoligowym OKS 1945 Olsztyn (sezon 2010/2011) i i trzecioligowej Stali Kraśnik (wiosna 2012r.). Jak podaje portal 90minut.pl jego ostatnim klubem był indonezyjski Gresik United, gdzie Brazylijczyk grał na wiosnę 2016r.

źródło:
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

Sebastian Malicki