Ma 31 lat i za sobą występy na boiskach ekstraklasy i I ligi – Łukasz Hanzel, pomocnik, który grał w Zagłębiu Lubin, Piaście Gliwice, Ruch Chorzów, Podbeskidziu Bielsko-Biała został właśnie piłkarzem Skry.

Nasza drużyna ma za sobą nieudany początek II-ligowych rozgrywek. Po serii wyjazdowych niepowodzeń Skra znalazła się na ostatnim miejscu w tabeli. W klubie uznano, że nie obędzie się bez wzmocnień. Jeszcze w ubiegłym tygodniu umowę podpisał  Konrad Poprawa 20-letni środkowy obrońca, teraz prezesi postarali się o kolejne wzmocnienie. Do grona skrzaków dołączył Łukasz Hanzel, ofensywny środkowy pomocnik, który przez szereg lat występował w klubach ekstraklasy.

Pochodzący z Cieszyna Łukasz Hanzel rozpoczynał karierę w LKS-ie Pogórze. Potem występował w siedmiu klubach, m.in. w Zagłębiu Lubin (7 sezonów), Piaście Gliwice, Wigrach Suwałki, Ruchu Chorzów, a ostatnio w Podbeskidziu Bielsko Biała. To gracz z ogromnym doświadczeniem, który na pewno może sporo wnieść do gry naszej drużyny.

Łukassz Hanzel trafił do Skry jako wolny zawodnik po wygaśnięciu kontraktu  z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Kontrakt podpisano do czerwca przyszłego roku. Z naszą drużyną trenuje od poniedziałku, jak sam mówi potrzebuje chwilę czasu by oswoić się ze sztuczną murawą, brakuje mu też „ogrania”, bo od czerwca przygotowywał się sam.  Na pewno nie brakuje  mu doświadczenia.  W zeszłym sezonie grał pełne mecze w I lidze w barwach Podbeskidzia

Czy nasz nowy pomocnik będzie mógł zagrać już w najbliższym meczu – w sobotę o godz. 17 ze Stalą Stalowa Wola? – Jesteśmy w trakcie załatwiania formlności, ale powinniśy zdążyć – mówi wiceprezes Piotr Wierzbicki. – O tym kto wybiegnie na boisko w sobotnim meczu zadecyduje oczywiście trener.