Świąteczno-noworoczne urlopy piłkarzy Ruchu dobiegają końca. W poniedziałek „Niebiescy” rozpoczną przygotowania do wiosennej części sezonu.

Po 30 dniach odpoczynku nasi piłkarze znów stawią się przy Cichej. Pierwsze zajęcia w nowym roku rozpoczną się o godz. 9:30. „Niebiescy” będą ćwiczyć w pobliskiej hali przy ul. Dąbrowskiego. Na kolejne dni zaplanowano m.in. badania szybkościowe i wydolnościowe. Na pierwszych zajęciach mają pojawić się Dominik Cheba z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Lucjan Zieliński z Miedzi Legnica, którym sztab szkoleniowy Ruchu przyglądał się już w grudniowym sparingu z trzecioligową Stalą Brzeg. Zabraknie Gracjana Komarnickiego, który otrzymał zgodę na treningi w trzecioligowym Stilonie Gorzów Wielkopolski.

Na zbudowanie formy chorzowianie będą mieć 54 dni. W trakcie przygotowań podopieczni trenera Marka Wleciałowskiego udadzą się na dwa zgrupowania oraz rozegrają 7 gier kontrolnych. Pierwszy mecz ligowy w 2019 r. odbędzie się w pierwszy weekend marca. „Niebiescy” zagrają na wyjeździe z GKS Bełchatów.

źródło: www.ruchchorzow.com.pl

foto: PressFocus