Pogoń Siedlce zagra w Sercu Łodzi z Widzewem. Drużyna Marcina Prasoła przystąpi do meczu w swoim dobrym momencie.

Widzew może pozazdrościć Pogoni wyników w rundzie rewanżowej. Bilans siedlczan to 6-4-0 przy bramkach 21:8, zaś na łodzian rzucono klątwę remisów. Osiem podziałów punktów w dziesięciu ostatnich to osiągnięcie nieprzystające do klubu o najwyższych aspiracjach. Posadą za serię wpadek zapłacił Radosław Mroczkowski, którego zastąpił Jacek Paszulewicz. Nowy trener zadebiutował… remisem w zaległym meczu z Olimpią Elbląg.

Ślimacze tempo wyścigu o awans sprawiło, że pomimo seryjnych remisów Widzew nadal jest wiceliderem II ligi. Pogoń na skutek nieudanej pierwszej rundy plasuje się niżej. Aktualna forma nie jest jednak zbieżna z miejscem w tabeli. To jednak nie oznacza, że Pogoń czeka spacerek w Łodzi. Wręcz przeciwnie. To Widzew niesiony dopingiem kilkunastu tysięcy fanów będzie faworytem.

Historyczny bilans spotkań można ocenić jako nierozstrzygnięty (2-1-2). Być może mecz w Łodzi pomoże jednej drużyn w uzyskaniu przewagi. CZYTAJ WIĘCEJ O HISTORII MECZÓW Z WIDZEWEM.

W kadrze Pogoni jest dwóch piłkarzy z widzewską przeszłością. Są to Rafał Misztal i Andrzej Rybski. Po drugiej stronie barykady pracuje były piłkarz i dyrektor sportowy Pogoni – Piotr Kosiorowski.

Arbitrem spotkania będzie Mateusz Bielawski z Mysłowic. To będzie jego debiut w meczu z udziałem Pogoni Siedlce.

Początek niedzielnego meczu o 13:05. Transmisję z niego przeprowadzi TVP 3.

źródło: http://mkppogonsiedlce.pl/?p=32072&fbclid=IwAR3oWNLAohMDo11TLeozpVpGX0YrFfnzXAFbbQkHvgoEDvJwUuVKnTwztP8