Nasi zawodnicy po wyjazdowej rywalizacji w Częstochowie wracają na własne boisko. Tym razem „Czarne Wilki” zmierzą się w Bytowie ze Stalą Rzeszów. Początek meczu o 16:00.

Klub, z którym w sobotę zmierzą się „Czarne Wilki”, może pochwalić się w swojej historii okresem, który jedynie Widzew Łódź mógłby „przebić” z drugoligowej stawki. Stal Rzeszów złotymi głoskami w historii polskiej piłki zapisała się w roku 1975, kiedy to została zwycięzcą Pucharu Polski. Co ciekawe, w finale walczyła o tytuł z rezerwami ROW Rybnika, których pierwszy zespół odpadł już w 1/8 finału. „Stalowcy” w sezonie 1974/75 zdobyli dublet, gdyż oprócz Pucharu Polski wygrali drugoligowe rozgrywki, a co za tym idzie – awansowali do 1 ligi (teraźniejszej Ekstraklasy).

W obecnym sezonie drużyna Stali to beniaminek w II lidze. Tegorocznemu beniaminkowi idzie na ten moment bardzo przyzwoicie. Po 12 kolejkach zdobył 21 punktów, czyli 3 więcej niż „Czarne Wilki” oraz 3 oczka mniej niż aktualny lider rozgrywek – Górnik Łęczna. Zdecydowanie najlepiej Stali gra się na swoim stadionie – w ostatniej kolejce Gryf Wejherowo został pierwszą drużyną, która wywiozła 3 punkty z Hetmańskiej. Poprzednie mecze na własnym boisku? 5 zwycięstw, 2 remisy.

Bytovia przed tygodniem uległa na sztucznej nawierzchni w Częstochowie miejscowej Skrze 2:3. Dwaj zawodnicy naszego zespołu zaliczyli jednak w tym meczu swoje premierowe trafiania w II lidze. Byli to Kacper Kawula oraz Piotr Giel. Zdecydowanie bardziej szczęśliwe dla „Czarnych Wilków” było ostatnie spotkanie przed własną publicznością z liderem II-ligowych rozgrywek Górnikiem Łęczna. Wówczas po bardzo dobrym meczu podopieczni Adriana Stawskiego pokonali wyżej notowanego rywala 2:1. Gole w tym meczu dla naszej drużyny zdobyli Adrian Kwiatkowski oraz Michał Rutkowski. Miejmy nadzieję, że również w sobotę czarno-biało-czerwoni pokażą się z dobrej strony i podobnie jak przed dwoma tygodniami 3 punkty zostaną w Bytowie.

Mecz Bytovii ze Stalą będzie dostępny TUTAJ. Początek transmisji o 15:45. W związku z transmisjami nie będziemy przeprowadzać relacji radiowych.

Zapraszamy do zakupu wejściówek na mecz. Nie czekajcie do ostatniej chwili. Biletów z każdą chwilą jest coraz mniej, dlatego najlepiej jak najszybciej zarezerwować sobie możliwość wejścia na stadion. Można to zrobić za pośrednictwem strony: bilety.bytoviabytow.pl.

Jutro (sobota) kasa będzie otwarta w godzinach 13:00-16:30.

Bytów, godz. 16:00, MKS Bytovia Bytów – Stal Rzeszów

źródło:  http://bytoviabytow.pl