Przygotowania do obchodów 110-lecia klubu Widzew Łódź wchodzą w kluczową fazę. Zapraszamy kibiców do dołożenia swojej “cegiełki” koncepcyjnej i organizacyjnej.

Klub, wspierany przez widzewskie środowisko, przygotował harmonogram inicjatyw na okres całego roku 2020. Podczas jego trwania zorganizowanych zostanie wiele atrakcji, dzięki którym każdy dzień, tydzień i miesiąc będzie szczególny dla wszystkich kibiców. Tych najmłodszych, najstarszych, młodzieży, studentów, zasłużonych sportowców i działaczy oraz całych rodzin. Planowane jest przygotowanie szeregu konkursów promujących historię Widzewa, rankingów, ale też turniejów i olimpiad sportowych, form dla najmłodszych, dedykowanej linii gadżetów. Ważnym punktem 110-lecia będzie też uroczysta gala, na której uhonorowani zostaną zasłużeni.

Naszym celem jest, aby Widzew był obecny podczas tych obchodów na terenie naszego miasta, w postaci akcji promocyjnych, pokazów filmów, koncertów, czy po prostu pikników. Chcemy także, by w tkance miejskiej pozostały po tych obchodach stałe elementy.

Nietypową formą dla takich jubileuszy, ale pełniącą ważną rolę w poszerzania kontekstu świętowania rocznicy 110-lecia naszego klubu, będzie konferencja naukowa oraz przygotowanie wydawnictw książkowych. Doniosłym punktem obchodów będzie otwarcie widzewskiego muzeum, w którym zebrana zostanie kultura materialna naszego klubu, dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Regularne informowanie o ważnych wydarzeniach i ciekawostkach z historii utrwali piękną przeszłość i pozwoli wypełnić ją ludźmi, przypominając ich historie, chcemy także kolekcjonować nasze emocje i wspomnienia.

W tworzenie przedsięwzięć jubileuszowych angażuje się wiele środowisk, którym na sercu leży dobro Widzewa, ale chcemy, by w organizację 110-lecia włączyli się wszyscy kibice, którzy wielokrotnie pokazywali, że potrafią inspirować i tworzyć ciekawe projekty. Z tego powody klub uruchomił specjalny adres e-mail: 110@widzew.com, na który można przesyłać swoje pomysły na aktywności podczas zbliżającej się rocznicy.

– Zależy nam, by obchody 110-lecia pozwoliły uhonorować, docenić i pokazać ludzi i historie, które składały się na fenomenalny dorobek sportowy i kulturowy Widzewa. Klub ten zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej piłki nożnej, stając się wizytówką kraju daleko poza jego granicami. Na pewno każdy z kibiców przeżywał te piękne minione lata na swój sposób i ma własne odczucia, wspomnienia i przemyślenia dotyczące historii. Jestem pewna, że w głowach tych wspaniałych ludzi znajduje się wiele pomysłów, które mogą pomóc nam uświetnić obchody 110-lecia klubu – przyznaje prezes Widzewa Martyna Pajączek.

Na wszelkie pomysły i propozycje czekamy do 30 października. Kibice Widzewa nieraz udowadniali, że hasło Razem Tworzymy Siłę to nie pusty slogan, dlatego zapraszamy do współtworzenia obchodów 110-lecia naszego klubu.

 źródło: https://widzew.com/