Po raz kolejny Wielosekcyjna GieKSa oraz stowarzyszenie „SK1964” przyłączają się do ważnej akcji społecznej. W tym roku chcemy przygotować Szlachetną Paczkę dla rodziny pani Agaty i pana Mikołaja, którzy wychowują piątkę dzieci.


Historia Rodziny
Pani Agata i pan Mikołaj od zawsze żyli skromnie – raz lepiej, raz gorzej. Pani Agata przez wiele lat zajmowała się wychowywaniem dzieci, a jedynym żywicielem rodziny był pan Mikołaj. W zeszłym roku kobieta zapisała się na szkolenie aktywizacji zawodowej, które zaowocowało płatnym stażem. Niestety, dwa miesiące temu Pani Agata zaczęła mieć problemy zdrowotne z kręgosłupem, pojawiły się zawroty głowy, a po przeprowadzeniu wstępnych badań lekarze zaczęli podejrzewać nowotwór. W związku z powyższym, kobieta musiała zawiesić staż i poddać się dalszej diagnostyce. Pani Agata ma jednak nadzieje na jak najszybszy powrót do pracy. Na ten moment rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłków i pensji pana Mikołaja (w sumie 4746 zł). Dodatkowo małżeństwo od dwóch lat spłaca zaległości z opłatami za mieszkanie (445 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania rodzinie na życie pozostaje 284 zł na osobę

Piękno Rodziny
Pomimo trudności rodzice bardzo dbają o rozwój pasji swoich dzieci: Natalia uwielbia malować, Ewa interesuje się fotografią i chodzi do szkoły o tym profilu. Zosia w wolnym czasie tańczy i gra w koszykówkę, Krzyś lubi grać w piłkę nożną i uczęszcza na zajęcia krav magi. Najmłodszemu Stasiowi najwięcej radości sprawia zabawa z rodzeństwem w chowanego. Pani Agata i pan Mikołaj aktywnie uczestniczą w życiu parafii. Razem z dziećmi przygotowują prace plastyczne, które trafiają na licytacje charytatywne na rzecz osób potrzebujących. W ten sposób rodzice uczą swoje dzieci tego, że warto pomagać innym ludziom. Pani Agata nie traci poczucia humoru i z optymizmem patrzy w przyszłość. Zarówno dla niej, jak i dla pana Mikołaja najważniejsze jest zdrowie dzieci.

POTRZEBY
Żywność trwała:
 Herbata, Kawa, Ryż, Mąka, Makaron, Kasza, Dżem, Olej, Cukier, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
Środki czystości: Proszek i płyn do prania marki Persil, Lenor lub Cocolino, (na inne dzieci mają uczulenie), Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Mydło / żel myjący, Szampon, Pasta do zębów
Materiały szkolne: Farbki, Klej, Papier kolorowy, Kredki
Wyposażenie domu: wersalka dwuosobowa, głęboka patelnia
Inne potrzeby materialne: Farba na ścianę (10 litrów – jasnoszara i biała), Gips na ścianę (10 kg)
Odzież:
Agata: Kurtka (Zimowe) rozm. L, uwagi: czarna lub zielona dłuższa kurtka, rozmiar L (40-42)
Ewa: Kurtka (Zimowe) rozm. M, uwagi: dłuższa kurtka, rozmiar M/L
Zosia: Kurtka (Zimowe) rozm. 164 cm, uwagi: żółta lub pomarańczowa kurtka
Mikołaj: Trapery, rozm. 41

Szczególne upominki:
Agata: Perfum Avon Little White Dress
Mikołaj: Maszynka do strzyżenia
Natalia: Zestaw kosmetyków
Ewa: Zestaw kosmetyków
Zosia: Zestaw kosmetyków
Krzyś: gra planszowa Gorący Ziemniak lub Uno
Staś: zabawka Autko

Cała GieKSa – sportowcy wszystkich sekcji, pracownicy klubu oraz katowiccy kibice, wzorem poprzednich lat, przygotują Szlachetną Paczkę, która ma sprawić, by nadchodzące święta były dla rodziny pani Agaty i pana Mikołaja udane. Jak możecie dołączyć akcji? Listę niezbędnych potrzeb materialnych znajdziecie poniżej. Rzeczy można zostawiać w kasach biletowych na meczach piłki nożnej, siatkówki  oraz codziennie na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej w pokoju 148 (dział marketingu). Zbiórka rzeczy i pieniędzy potrwa do 30 listopada.

Rzeczy można zostawiać w kasach biletowych na meczach piłki nożnej, siatkówki, hokeja oraz codziennie na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej w pokoju 148 (dział marketingu)

KONTO:
60 1090 1186 0000 0001 2146 9534
Santander
Dane: Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” ul. Moniuszki 4/3, 40-005 Katowice

DOPISEK: Szlachetna Paczka

źródło: https://www.gkskatowice.eu/