Przed podopiecznymi Marcina Płuski ostatni wyjazd w 2019 roku. Rywalem biało-niebieskich będzie Resovia.

W pierwszej rundzie Pogoń bezbramkowo zremisowała z Resovią. Mecz nie zapadł w pamięci kibiców, ponieważ stał na mizernym poziomie. Biorąc pod uwagę późniejsze wyniki Pasów remis był dobrym rezultatem.

Po 18 kolejkach Resovia ma najwięcej – obok Górnika Łęczna – punktów w całych rozgrywkach. Podopieczni Szymona Grabowskiego w wielu meczach pokazali klasę. Szczególnie w najtrudniejszych momentach, kiedy trzeba było odrabiać straty. Najwięcej bramek w tym sezonie dla Sovii zdobył Daniel Świderski (7). Nieznacznie gorszy jest Kamil Radulj (6). Defensywa Pogoni – osłabiona brakiem wykartkowanego Bartosza Brodzińskiego – będzie musiała również uważać na szybkonogiego Serhija Krykuna oraz rosłego i skutecznego Sebastiana Zalepę.

W przeszłości w Pogoni występował Adrian Dziubiński. Urodzony w Brugii napastnik rozegrał 102 spotkania w biało-niebieskiej koszulce, zdobywając 25 bramek. W Resovii ma gorsze statystyki, ale w poprzedniej kolejce ustrzelił dublet.

Arbitrem spotkania będzie Rafał Rokosz. Sędzia z Katowic prowadził w tym roku dwa mecze z udziałem Pogoni: wygrany 2:0 z Elaną Toruń oraz przegrany 1:2 ze Skrą w Częstochowie.

Początek sobotniego meczu o 12:00.

Pauza:

Bartosz Brodziński (4 żółte kartki)

Zagrożeni pauzą:

Tomasz Margol, Damian Mosiejko, Bartłomiej Olszewski, Piotr Smołuch (po 3 żółte kartki)

źródło: mkppogonsiedlce.pl