Widzewiacy pokonali w Stargardzie miejscowych Błękitnych 3:1. Było to ich szóste wyjazdowe zwycięstwo z rzędu.

Seria rozpoczęła się po porażce w Częstochowie, gdzie Skra pokonała Widzew 1:0. Piłkarze Marcina Kaczmarka wyciągnęli z tego meczu wnioski, bo w kolejnych spotkaniach z obcego terenu wywozili już tylko komplety punktów. Łodzianie pokonali kolejno Legionovię Legionowo (2:0), Lecha II Poznań (2:1), Elanę Toruń (1:0), Stal Stalową Wola (1:0), Znicz Pruszków (6:0) i Błękitnych Stargard. Bilans bramkowy zatrzymał się na stanie 15:2.

Ostatni raz taką passę zwycięstw pierwsza drużyna RTS zanotowała pod wodzą trenera Marcina Płuski, w sezonie 2015/16. Widzew walczący o awans do III ligi po remisie z Borutą Zgierz 1:1 przez kolejne siedem spotkań wygrywał na boiskach rywali, nie tracąc przy tym bramki. Wyższość widzewiaków musiała uznać Astoria Szczerców (1:0), Polonia Piotrków Trybunalski (4:0), GKS II Bełchatów (3:0), Stal Głowno (5:0), Jutrzenka Warta (5:0), Mazovia Rawa Mazowiecka (4:0) i Zjednoczeni Stryków (1:0). 

Widzew zakończył rundę jesienną na pozycji lidera II ligi, a o wyrównanie serii sprzed 3 lat będzie mógł powalczyć dopiero na wiosnę. Liczymy, że zakończy się to sukcesem i widzewiacy zwycięską ścieżką będą podążać do końca sezonu – wprost do I ligi.

źródło: https://widzew.com/