Debiut 17-letniego goalkeeper’a w Olimpii Grudziądz! – krótka rozmowa z Nikodemem Sujeckim.

Redakcja: Jakie są Twoje wrażenia po debiucie w barwach Olimpii Grudziądz po ostatnim meczu ze Stalą Rzeszów?

Nikodem Sujecki: Bardzo się cieszę że w debiucie odnieśliśmy zwycięstwo, gdyż było to bardzo ciężkie spotkanie. Cała drużyna pracowała na to i zasłużyliśmy na 3 pkt. Było dużo ekscytacji przed meczem bo jest to krok w przód dla mnie. Z pewnością teraz z pokorą myślę o następnym meczu aby także zwyciężyć.

R: Jak przebiega aktlimatyzacja w szatni Olimpii Grudziądz – jakie masz relacje z zawodnikami?

NS: Od pierwszego dnia wszyscy byli pomocni i wejście do szatni przebiegło bezproblemowo. Wcześniej znałem Michała Graczyka i Oskara Kalenika bo wcześniej graliśmy razem w Pogoni Szczecin i oni także pomogli mi wejść w zespół. Jednak od każdego zawodnika w szatni było czuć, że pomogą mi się tu zaaklimatyzować.

R: Jaki potencjał według Ciebie ma nowa drużyna Olimpii Grudziądz?

NS: Jesteśmy młodą drużyną i mamy bardzo dużą jakość, widać to na treningach. W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo i o jak najwyższe miejsce w lidze. Mamy dużo potencjału i przede wszystkim panuje tu bardzo dobra atmosfera co czyni z nas zgraną ekipa.

R: Jakie są Twoje cele w drużynie Olimpii Grudziądz w tym sezonie?

NS: Przede wszystkim żeby zdobyć doświadczenie, bo jest to dla mnie nowy rozdział w moim życiu. Mam możliwość czerpania wskazówek i wiedzy od Łukasza Sapeli, którego za młodu oglądałem w telewizji na boiskach Ekstraklasy. Będę tu ciężko pracować aby mieć możliwość zagrania jak najwięcej spotkań. Jednak chcę z pokora podchodzić do tego bo wiem ze za darmo nic nie dostanę. Jestem pewny jednak, że w tym momencie Olimpia jest dla mnie bardzo dobrym miejscem aby łapać to doświadczenie.