Podziałem punktów zakończyło się wyjazdowe spotkanie naszej drużyny ze Śląskiem II Wrocław. Bramki padły tylko w pierwszej połowie meczu.

Trener Mirosław Hajdo zaskoczył wyborem wyjściowej jedenastki. Na ławce rezerwowych zasiedli bramkarz Sebastian Madejski oraz obrońca Maksymilian Cichocki, którzy do tej pory zagrali we wszystkich spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym. Po raz pierwszy w rozgrywkach w podstawowym składzie znaleźli się natomiast stojący między słupkami Seweryn Kiełpin oraz defensor Ariel Wawszczyk, który zadebiutował w Motorze w miniony piątek w starciu przeciwko Garbarni Kraków.

Początek spotkania ułożył się dla żółto-biało-niebieskich bardzo dobrze. Już w 9. minucie prowadzenie naszej drużynie strzałem z dystansu zapewnił Tomasz Swędrowski. Dla popularnego „Swędro” był to trzeci gol w obecnych rozgrywkach. W kolejnych fragmentach lubelski zespół mógł podwyższyć rezultat, ale brakowało mu skutecznego wykończenia.

Niestety, lublinianom po raz kolejny w obecnym sezonie nie udało się zachować czystego konta w pierwszej połowie. Pierwsze ostrzeżenie dla obrony Motoru miało miejsce w 32. minucie, gdy gospodarze obili słupek po jednym z rzutów rożnych. Śląsk zdobył zaś bramkę „do szatni”. Jej autorem był Fabian Piasecki, który zdecydował się na fantastyczne uderzenie z dystansu.

Jeszcze przed przerwą „Motorowcy” zdobyli drugiego gola, lecz sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Tym samym, po pierwszej odsłonie na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Po zmianie stron na boisku było dużo boiskowej walki, ale mało składnych akcji w ataku. Mimo to, obie strony miały swoje szanse, lecz rezultat już nie uległ zmianie i nasza drużyna zanotowała czwarty z rzędu ligowy podział punktów.

Śląsk II Wrocław – Motor Lublin 1:1 (1:1)
Bramki: Piasecki 44 -Swędrowski 9

Śląsk: Tysiak – Caliński, Poprawa, Kucharczyk, Wypart, Boruń (79 Kotowicz), Semir Ahmed (46 Młynarczyk), Bargiel, Łyszczarz (90+ Michalski), Krocz (87 Szymański), Piasecki (46 Bergier)

Motor: Kiełpin – M. Król, Grodzicki (30 Cichocki), Wawszczyk, Michota, Kumoch (76 Jagodziński), R. Król, Moskwik (76 Duda), Ceglarz (62 Kunca), Swędrowski, Świderski (76 Ropski)

Żółte kartki: Krocz, Wypart – Świderski

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice)