Statystyczne podsumowanie meczu 8. kolejki 2 Ligi: Śląsk II Wrocław – Chojniczanka.

Piłkarze Chojniczanki odnieśli drugą porażkę w sezonie. Żółto-biało-czerwoni przegrali z rezerwami Śląska 2:0. Wynik wskazuje na pewną wygraną gospodarzy, ale zupełnie inaczej to spotkanie oddają statystyki.

Obie ekipy oddały po 12 strzałów na bramkę. Taka sama liczba widniała po obu stronach także przy strzałach celnych (5). Najwięcej strzałów w Chojniczance oddał Szymon Skrzypczak (3), który też mierzył najcelniej w naszym zespole (2 strzały celne). W drużynie gospodarzy najwięcej razy zaskoczyć Pawła Sokoła próbował Sebastian Bergier (4 strzały). Chojniczanka w tym meczu miała więcej okazji do zdobycia bramki (10-5) i miała także wyższy współczynnik xG (Chojniczanka – 1,5, rezerwy Śląska – 0,92).

Posiadanie piłki również przemawia na korzyść Chojniczanki. Podopieczni trenera Adama Noconia przez 56% czasu gry utrzymywali się przy piłce. Na ten czas złożyło się m.in. 498 podań (82% celnych). Gospodarze zagrywali 349 razy z czego 79% podań było dokładnych. Najwięcej celnych podań w sobotę wymienił Marcin Grolik (65). Bardzo często przy piłce był także Robert Ziętarski (62 podania, 49 celnych). Wysoką skuteczność podań miał Martin Klabnik (94% dokładności przy 52 podaniach), który zaliczył również 2 podania kluczowe (najwięcej w meczu wraz z Sergiyem Napolovem i Krystianem Wachowiakiem).

W spotkaniu nie brakowało ostrych starć i pojedynków. W całym meczu dokonano 38 przewinień (21 fauli Śląsk II i 17 fauli Chojniczanka) i stoczono 178 pojedynków z których minimalnie częściej zwycięsko wychodzili goście z Chojnic (51% wygranych pojedynków). Najwięcej pojedynków w sobotę stoczył Szymon Lewkot (36). W Chojniczance był to Robert Ziętarski (28 pojedynków). Lewkot wygrał 17 pojedynków co czyni go najlepszym w tej statystyce, a w naszym zespole o jeden mniej pojedynek wygrali Robert Ziętarski i Marcin Grolik.

Najlepszy wynik InStat Index w całym spotkaniu miał Szymon Lewkot (255). W Chojniczance najwyższy wynik osiągnął Krystian Wachowiak (241). Tuż za nim znalazł się Marcin Grolik (240).

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA