Zwyciężamy w długo wyczekiwanym meczu z Hutnikiem Kraków! Brawa dla drużyny za trzecią domową wygraną z rzędu!

W pierwszej połowie szanse bramkowe mieli zarówno gospodarze, jak i zespół gości. Najlepsze okazje miał Kamil Kumoch, który dwukrotnie groźnie uderzał z dystansu. Po pierwszym strzale od straty gola krakowian uratował słupek, natomiast w kolejnej sytuacji dobrą interwencją popisał się stojący między słupkami Hutnika Dawid Smug. Bramkarz przyjezdnych wykazał się także przy jednej z prób Daniela Świderskiego.

W polu karnym Motoru działo się nieco mniej, ale warto odnotować, że Sebastian Madejski poradził sobie ze strzałem Mateusza Ozimka.

Po pierwszych trzech kwadransach tablica wyników wskazywała bezbramkowy remis, ale tuż po zmianie stron prowadzenie Motorowi zapewnił Tomasz Swędrowski. Dla naszego pomocnika był to czwarty gol w aktualnych rozgrywkach.

Natomiast swoją trzecią i czwartą bramkę w sezonie zdobył Daniel Świderski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w trakcie ostatnich 10 minut rywalizacji. Tym samym, popularny „Świder” przypieczętował czwarte zwycięstwo żółto-biało-niebieskich w bieżącej kampanii.

Motor Lublin – Hutnik Kraków 3:0 (0:0)
Bramki: Swędrowski 47Świderski 80, 85

Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki, Wawszczyk, Moskwik, Swędrowski, Kumoch (63 Rak), Wójcik (63 Duda), R. Król (88 Cichocki), Ceglarz (72 Michota), Świderski

Hutnik: Smug – Jaklik, Stawarczyk, Zając, Reczulski, Drąg (77 Sobala), Kędziora (86 Jodłowski), Świątek, Kieliś, Ozimek, Linca (70 Hafez)

Żółte kartki: Kumoch, Wawszczyk – Reczulski, Drąg, Stawarczyk, Zając

Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze)

Źródlo:https://motorlublin.eu/2020/11/22/pewna-wygrana-z-hutnikiem/