Ostatni wyjazdowy mecz o punkty w 2020 roku zakończył się dla naszej drużyny podziałem punktów. Po trudnym spotkaniu żółto-biało-niebiescy zremisowali w Polkowicach 1:1 z tamtejszym Górnikiem.

Rywalizacja lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy od początku mieli przewagę. W 15. minucie gry mogli objąć prowadzenie za sprawą rzutu karnego. Strzał z jedenastu metrów w świetnym stylu obronił jednak stojący między słupkami Sebastian Madejski. Nasz bramkarz nie miał natomiast szans przy uderzeniu Ernesta Terpiłowskiego 10 minut później. Jak się okazało, więcej goli przed przerwą nie padło.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli podopieczni trenera Mirosława Hajdy. Nasza drużyna przypieczętowała okres lepszej gry wyrównującym trafieniem. Na listę strzelców wpisał się w 71. minucie Daniel Świderski. Dla naszego napastnika była to szósta bramka w obecnym sezonie.

W końcowych fragmentach znów nieco bardziej przycisnęli miejscowi, lecz wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się remisem. Dla „Motorowców” to szósty podział punktów w rozgrywkach.

Górnik Polkowice – Motor Lublin 1:1 (1:0)
Bramki: Terpiłowski 25 – Świderski 71

Górnik: Szymański – Fryzowicz (89 Radziemski), Kowalski-Haberek, Magdziak, Azikiewicz, Terpiłowski (60 Sobków), Karmelita (60 Danilczyk), Wacławczyk, Baranowski (69 Borkowski), Piątkowski, Szuszkiewicz (69 Baszak)

Motor: Madejski – M. Król, Wawszczyk, Grodzicki, Michota, Duda, Kumoch (83 Rak), Wójcik (83 Darmochwał), R. Król, Ceglarz (75 Nowak), Świderski (82 Ropski)

Żółte kartki: Wacławczyk, Karmelita, Terpilowski, Magdziak, Sobków – Madejski, Wójcik, Cichocki

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec)