Najdłuższa runda jesienna od lat zmierza powoli do mety. Przed Chojniczanką ostatni mecz wyjazdowy w tym roku. W niedzielę 6 grudnia żółto-biało-czerwoni zmierzą się z GKS-em Katowice. Początek spotkania o godzinie 18:45.

Starcie Chojniczanki z popularną „GieKSą” to hit 17. kolejki 2 Ligi. GKS Katowice to aktualny lider tabeli, a Chojniczanka od pewnego czasu „zadomowiła” się w strefie barażowej i przed tą kolejką zajmuje 5 miejsce.

Tym razem mniej będę mówił o tych meczach wyjazdowych. Chcemy więcej zrobić w niedzielę, żeby w końcu po tym wyjazdowym meczu mieć lepsze humory – mówił w tygodniu trener Adam Nocoń pytany o mecz z GKS-em. O ile Chojniczanka nie ma problemów z punktowaniem w meczach domowych, to na wyjazdach Chluba Grodu Tura zdobyła tylko pięć punktów. Teren do przełamania tej złej passy nie jest najłatwiejszy, gdyż GKS u siebie nie zwykł przegrywać. Aktualna forma podopiecznych trenera Rafała Góraka też jest imponująca – „GieKSa” wygrała ostatnich 7 meczów z rzędu.

Niedzielny pojedynek Chojniczanki z GKS-em Katowice będzie trzynastym w historii. Jak dotąd z zespołem z Katowic wygraliśmy tylko raz (2:1 – w sezonie 2018/19). Siedem razy te starcia kończyły się podziałem punktów, a pięć razy wygrywał GKS.

Źródło:http://mkschojniczanka.pl/2020/12/06/z-gks-em-katowice-w-hicie-kolejki/