Nieparzysta liczna drużyna w obecnym sezonie drugiej ligi sprawiła, że w każdej kolejce jedna drużyna pauzuje. Terminarz tak się poukładał, że Skrze wolny termin przypadł akurat w ostatniej tegorocznej serii gier. W najbliższy weekend (12-13.12) z wygodnego fotela będziemy mogli jedynie przypatrywać się jak grają inni. Czy może się tak zdarzyć, że przyjdzie nam przezimować poza strefą barażową?

Taki wariant jest już niemożliwy, ale teoretycznie możemy spaść o jedną lokatę. Skra z 28 punktami zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli mając aż cztery punkty przewagi nad KKS-em Kalisz i Śląskiem II Wrocław. Niektóre drużyny mają jednak do rozegrania zaległe spotkania. W tym gronie są m.in. ostródzianie, których oprócz sobotniej (12.12) konfrontacji z Hutnikiem Kraków, w środę (16.12) czeka jeszcze mecz ze Stalą Rzeszów. Rzeszowianie ponadto do rozegrania mają jeszcze zaległe spotkanie z Hutnikiem. Gdyby udało im się wygrać wszystkie trzy mecze (w niedzielę w ramach 18. kolejki zmierzą się w Rzeszowie z GKS-em) dopisaliby 9 punktów do obecnych 21 i wyprzedzili naszą ekipę. Podobnie drużyna Sokoła inkasując 6 punktów w dwóch tegorocznych meczach przeskoczyłaby Skrę o jeden punkt.

Bez względu na to, czy któryś ze wspomnianych wariantów zaistnieje, jesienne występy drużyny trenera Marka Gołębiewskiego należy podsumować jako udane. 9 zwycięstw, remis oraz 7 porażek to bilans jaki przed rozpoczęciem rundy wzięlibyśmy raczej w ciemno. Na szersze podsumowania dokonań Skry przyjdzie czas w najbliższym czasie.

Źródło:https://ks-skra.pl/2020/12/11/ostatnia-tegoroczna-kolejka-bez-udzialu-skry/