W sobotę 12 grudnia o godzinie 16:00 Chojniczanka zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Będzie to ostatni pojedynek żółto-biało-czerwonych w 2020 roku.

Chojniczanka w swojej historii jeszcze nie grała z rezerwami Lecha. Drużyna z Poznania przed tą kolejką zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli z czternastoma punktami na koncie. Strata Lecha II do bezpiecznego miejsca wynosi dwa punkty. Ostatnie zwycięstwo w lidze podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego odnieśli miesiąc temu z rezerwami Śląska Wrocław. W ostatnich pięciu meczach „Lechici” zdobyli tylko dwa punkty.

Projekt rezerw Lecha to przede wszystkim ogrywanie młodych zawodników i wprowadzanie ich do seniorskiej piłki. Kadra zespołu składa się głównie z zawodników z roczników 2002, 2003 i 2004. Najskuteczniejszy zawodnik Lecha II – Hubert Sobol – w tygodniu został włączony do treningów z pierwszym zespołem i był w kadrze meczowej na spotkanie Ligi Europy z Rangers FC.

Dla Chojniczanki ostatnie dni to był emocjonalny rollercoaster. Po fatalnym meczu w Ostródzie przyszło wysokie zwycięstwo z Hutnikiem Kraków oraz wyjazdowe przełamanie na terenie lidera czyli z GKS-em Katowice. Chluba Grodu Tura przeskoczyła w tabeli Skrę Częstochowa i umocniła się na czwartej pozycji.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami spotkanie rozegrane zostanie bez udziału kibiców, ale możecie wspierać naszą drużynę online zasiadając na „wirtualnym stadionie” czyli wykupując dostęp do transmisji z meczu.
Spotkanie będzie można obejrzeć w serwisie tvcom.pl. Wspieraj Chojniczankę prosto ze swojego domu!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA