Drugą część konferencji prasowej, która w całości poświęcona była Jubileuszowi RKS Garbarnia rozpoczął Prezes Klubu  – Grzegorz Bartosz, omawiając plany na najbliższe miesiące.  

„Jubileusz 100-lecia jest dla Klubu bardzo dużą szansą. Szansą pokazania szerszej społeczności bogatej historii i tradycji oraz możliwości rozwoju dla dzieci. Cały czas podkreślamy, że zajmujemy się wychowywaniem i szkoleniem dzieci oraz młodzieży. Klub skupia dużą społeczność ludzi, którzy są częścią Garbarni” – rozpoczął Prezes Zarządu RKS Garbarnia Grzegorz Bartosz.

„Obchody Jubileuszu 100-lecia planowaliśmy bardzo intensywnie już w zeszłym roku. W głowie zrodziła się koncepcja, aby zaprosić do tego przedsięwzięcia kogoś, kto pomoże uporządkować nasze pomysły. Zaproponowałem współpracę Agencji Abanana Advertising. Otrzymaliśmy wsparcie w postaci projektów, pomysłów, grafik i przede wszystkim kalendarza aktywności”.

„Na przełomie roku Pan Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski objął patronatem honorowym wydarzenia poświęcone jubileuszowi 100-lecia Garbarni Kraków. Dzięki współpracy z miastem możemy korzystać m.in. z wielu miejsc reklamowych” – dodał
.

„Stworzony został herb 100-lecia, którym Klub będzie posługiwał się przez cały rok. Wykonaliśmy sesję zdjęciowa na terenie Podgórza przy udziale zawodników pierwszej drużyny i zespołów młodzieżowych stylizowaną na lata 20. i 30. ubiegłego wieku, czyli czasy kiedy Garbarnia odnosiła największe sukcesy. Efekty widoczne są w oficjalnym klubowym kalendarzu. W ostatnich dwóch tygodniach uruchomiliśmy sklep internetowy, na który kibice czekali od dłuższego czasu. Następnie zaprezentowane zostały dedykowane stroje meczowe, które powstały przy udziale firmy Hummel. Drużyna będzie w nich występować w jubileuszowym roku” – podsumował minione tygodnie działań jubileuszowych.

Rok Jubileuszu 100-lecia RKS Garbarnia jest wyjątkowy, a Klub zamierza świętować przez 12 miesięcy. Co wydarzy się w najbliższym czasie? „Czerwiec to bardzo ważny miesiąc dla Klubu, bowiem na obiektach Garbarni rozegrane zostaną turnieje piłkarskie. Co tydzień będą w nich rywalizować drużyny młodzieżowe. Ponadto odbędzie się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w kategorii wiekowej U12. Zaproszenia zostały wystosowane do drużyn, z którymi Garbarnia Kraków rywalizowała w 1931 roku, kiedy to zdobyła mistrzostwo Polski. Ponadto zaproszone zostały także drużyny zagraniczne, które w swoich krajach sięgnęły po mistrzowski tytuł w tym samym roku co nasz Klub. Należy pamiętać, że sytuacja pandemiczna mocno komplikuje sytuację. Czekamy na potwierdzenia zagranicznych zespołów, czy będą mogły  przyjechać do Polski. Pracujemy również nad opcją rezerwową, w której zapraszać będziemy kluby z kraju. Liczę, że do połowy kwietnia obsada głównego turnieju będzie zamknięta” – wyjawił Prezes Klubu.

„4 września na stadionie Garbarni odbędzie się mecz na 100-lecie.  Zmierzymy się w nim z jednym z ekstraklasowych zespołów. Oficjalne pisma zostały już wysłane, a my otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź, lecz dziś informujemy tylko o terminie spotkania”.

„Na obiektach Garbarni Kraków we wrześniu rozpoczną się także Mistrzostwa Europy w AMP Futbolu. Jesteśmy po rozmowie z firmą, która koordynuje organizację tej imprezy, bowiem na naszym stadionie na potrzeby rozgrywek zostanie zamontowana dodatkowa trybuna. Chcielibyśmy z niej skorzystać także na meczu 100-lecia, aby jak najwięcej kibiców mogło się na nim pojawić i wypełnić stadion po obu stronach”.

Uroczysta Gala Jubileuszu 100-lecia to kolejny element, który zaliczać się będzie do wydarzeń związanych z jubileuszem 100-lecia. „Na Gali chcemy podsumować cały rok, a także podziękować ludziom za prace dla Klubu na przestrzeni lat. Przygotowaliśmy dwie daty 4 grudnia i druga we wrześniu, która jest terminem rezerwowym. Wszystko zależne jest od sytuacji związanej z pandemią” –  zaznaczył Grzegorz Bartosz.

Garbarnia Kraków to przede wszystkim tradycje wielu pokoleń  i bogata historia. W tym wyjątkowym roku nie mogło zabraknąć nacisku na jej godne uhonorowanie. „Kolejna rzecz, które związana jest z historią Garbarni Kraków to publikacja w formie historycznego albumu, gdzie pojawią się ciekawe zdjęcia i materiały. Chcielibyśmy wydać ją pod koniec roku, aby wydarzenia z obecnego roku również w niej się znalazły. Planujemy także stworzyć w klubie Izbę Pamięci, gdzie zgromadzimy puchary, koszulki i inne cenne pamiątki”.

Podczas konferencji pojawiły się pytania od dziennikarzy dotyczące celów drużyny na tę rundę oraz planowanych inwestycji związanych ze stadionem. „Naszym podstawowym celem jest utrzymanie zespołu w drugiej lidze. Zależy nam, aby zrobić to jak najszybciej, żeby uniknąć sytuacji z poprzedniego sezonu, gdzie tak naprawdę do przedostatniej ligowej kolejki musieliśmy o nie walczyć. Wszystko co osiągniemy ponadto będzie dla nas fajną przygodą”.

„Budowa trybuny jest rozciągnięta w czasie z tego względu, ze nie mamy zamkniętego jej finansowania. To jest główna przyczyna, dlaczego ta kwestia jest na razie wstrzymana” – zakończył Prezes RKS Garbarnia.