Dwóch z pięciu naszych nowych zawodników dostało od trenera Marka Gołębiewskiego spory kredyt zaufania i rozpoczęło pierwszy wiosenny ligowy mecz z Garbarnią (1-0) w podstawowym składzie. Jednym z nich był obrońca wypożyczony z Pogoni Szczecin – Hubert Sadowski. Kilka dni po spotkaniu mieliśmy okazję porozmawiać o debiucie, najbliższym rywali, ale i o kilku mniej piłkarskich sprawach. Zapraszamy do czytania.

Hubert, na początku gratuluję Ci ligowego debiutu w barwach Skry. Kiedy dowiedziałeś się od trenera, że wybiegniesz w wyjściowej jedenastce?
– W tygodniu przygotowań przed meczem z Garbarnią w trakcie różnych części treningu trenowaliśmy w pewnym stałym zestawieniu osobowym, wiec można było się spodziewać, że to ta „11” będzie desygnowana do gry na sobotę. Wszystko potwierdziło się w na odprawie przed meczem.

Debiut i od razu 3 punkty w meczu z Garbarnią. Mimo, że nasza gra momentami pozostawiała jeszcze nieco do życzenia możesz być chyba mocno usatysfakcjonowany?
– Zwycięski debiut na pewno bardzo cieszy. Zwycięstwo było bardzo ważne dla mnie jak i dla drużyny, ale w pełni z tego meczu nie możemy być zadowoleni. Nasza gra, tak jak mówisz w pierwszej połowie nie wyglądała tak jak chcieliśmy, w drugiej połowie już było trochę lepiej i udało nam się zdobyć upragnione trzy punkty.

W niedzielę (07.03) znowu gramy na „Lorecie”. Tym razem zapowiada się jeszcze ciekawszy mecz, bo zagra 5. z 6. aktualnie drużyną. Jesteś już myślami przy meczu ze Śląskiem II? Spodziewasz się ciężkiego meczu?
– Miałem okazje oglądać mecz Śląska z Błękitnymi w ostatniej kolejce, więc już myślę o tym meczu. Natomiast z drużynami takimi jak rezerwy śląska jest różnie, bo często niepewna jest ich sytuacja kadrowa, nigdy nie wiadomo czy nie zejdzie ktoś z pierwszej drużyny, skład często różni się z meczu na mecz, ale my będziemy skupiali się na sobie. Będziemy chcieli poprawić błędy z meczu z Garbarnią i zaprezentować się lepiej od samego początku spotkania. Mocno w to wierzę!

Twoja macierzysta drużyna – Pogoń Szczecin straciła punkty w ostatniej kolejce, ale to nadal czołówka ekstraklasy. Myślisz, że „Portowcy” postraszą jeszcze Legię w walce o mistrzostwo czy trzeba się skupić na walce o drugie miejsce i puchary z inną częstochowska drużyna – Rakowem?
– Śledzę ich poczynania, oglądałem ostatni mecz ze Śląskiem i bardzo żałuję, że tak ten mecz się zakończył. Natomiast znając chłopaków wiem, że będą walczyli do końca i postraszą jeszcze pozycję lidera. Meczów jest dużo, więc wszystko jest możliwe. Legia też jeszcze straci punkty.

Odbiegnijmy trochę od piłki. Poznałeś już trochę Częstochowę? Masz swoje ulubione miejsca? Planujesz się gdzieś wybrać w wolnej chwili?
– Przed meczem wybrałem się na spacer na Jasna Górę, zrobiłem też rundę po parku Staszica i poszedłem wzdłuż Alei Najświętszej Maryi Panny. Planuje pojechać do miejscowości Blachownia, ale to muszę poczekać, aż moja dziewczyna do mnie przyjedzie i pojedziemy sobie tam odpocząć. Musi być tylko ładna pogoda.

A propo twojej dziewczyny to musicie tworzyć bardzo „piłkarski” związek”. Występuje ona na co dzień w barwach Medyka Konin. Wszystko u was kręci się wokół piłki?
– Temat piłki nożnej oczywiście jest, ale nie jakoś mocno, w weekend obejrzymy wspólnie meczyk Pogoni jak jest możliwość, pogadamy chwilkę o naszych meczach o ile jest nastrój do tego i temat piłki zamykamy. Wolimy ten czas poświecić na inne tematy.

Trener Marek po ostatnim meczu mówił, że jest zadowolony z postawy nowych zawodników, ale ze zarówno ty jak i Titas macie dużo większe możliwości. Zgadzasz się?
– Zgodzę się ze słowami trenera. Wiem, że stać mnie na więcej i mam nadzieje, że będę mógł to pokazać już w następnym meczu ligowym.

Wydaje się, że dobrze wkomponowałeś się do Skry. Do defensywy po meczu z Garbarnią raczej nie było zastrzeżeń. Gorzej nieco wyglądała gra z przodu.
– Patrząc na to, że zagraliśmy na zero z tyłu można odnieść takie wrażenie, ale analizując pierwszą połowę to Garbarnia dochodziła do kilku sytuacji strzeleckich i stwarzali zagrożenie pod naszą bramką, kilka razy uratował nas „Biegan”. W tym aspekcie też jest jeszcze coś do poprawy pod względem całej drużyny.

Rozmawiał Mariusz Rajek