Przed nami kolejny weekend pełen drugoligowych emocji. W 20. kolejce piłkarskiej 2 Ligi wiele pozmieniać się może przede wszystkim w środku tabeli. Różnica między 6. a 13. zespołem wynosi zaledwie 8 punktów. Ciekawie robi się również w dole stawki – wiele zespołów nie może czuć się bezpiecznie.

 

Skra Częstochowa – Śląsk II Wrocław (7 marca, niedziela, 13:00)

W niedzielę zmierzą się ze sobą dwaj bezpośredni sąsiedzi oraz rywale w grze o baraże. Beniaminek z Wrocławia zaskoczył, tym bardziej, że rezerwy Lecha Poznań radzą sobie bardzo słabo. Sześć spotkań trwa już obecna passa bez porażki Śląska, a w poprzednich 5. spotkaniach wrocławianie zdobyli aż 11 bramek. Skra to jednak bardzo zorganizowana w defensywie drużyna – szczególnie na własnym obiekcie. Częstochowianie tracą średnio zaledwie 0.5 bramki na spotkanie.

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice (7 marca, niedziela, 20:15)

Chojniczanka średnio radzi sobie na wyjazdach w obecnym sezonie, podobnie jak Pogoń na własnym boisku. Siedlczanie stracili dokładnie tyle samo goli, ile strzelili – u siebie po 15, ogólnie po 30. Jednak co ciekawe aż 70% wszystkich goli zdobywali po przerwie. Pomimo ciekawego bilansu bramkowego, na własnym boisku Pogoń nie zaliczyła w obecnym sezonie ani jednego remisu, a w całym sezonie tylko 1 mecz siedlczan zakończył się wynikiem bezbramkowym.