Dopiero co zakończyliśmy 20. kolejkę 2 Ligi, a już wracamy na drugoligowe boiska. Przed rozpoczęciem następnej kolejki rozpocznie się jednak zaległe spotkanie pomiędzy krakowskim Hutnikiem, a Stalą Rzeszów.

Hutnik Kraków – Stal Rzeszów (10 marca, środa, 14:00)

Trudno w to uwierzyć, ale jedna z najsłabszych ekip w tym sezonie drugiej ligi jest niezwykle bramkostrzelna na własnym boisku. Średnio 2.33 gola strzela Hutnik  w obecnym sezonie. W dodatku 71% domowych trafień krakowian to gole, które padły w drugiej połowy. U siebie Hutnik traci jednak dokładnie tyle samo bramek po przerwie, ile strzela, a więc wychodzi „na zero”.

Stal również dużo strzela po przerwie. 70% wszystkich trafień w tym sezonie 2 Ligi Stali Rzeszów to właśnie bramki zdobyte w drugiej części gry. Pozwoliło to rzeszowianom wygrać 5 z 10. rozegranych drugich połów na wyjeździe w tym sezonie. Pierwsze części gry w 70% przypadków kończyły się jednak remisem i możliwe, że taki właśnie wynik zobaczymy do w Krakowie do przerwy.

Ostatnim razem obie ekipy spotkały się ze sobą w sezonie 2018/2019, jeszcze w III lidze. W dwóch meczach padły łącznie 4 gole. W Krakowie spotkanie zakończyło się remisem 1:1, natomiast mecz rewanżowy padł łupem Stali, która zwyciężyła 2:0. W obu meczach padło zatem więcej, niż 1.5 gola. Łącznie w obecnym sezonie w starciach obu drużyn w lidze więcej, niż 1.5 goli pada w 77% drugoligowych spotkań.