Emocje w środku tygodnia! W środę zobaczymy 8 spotkań w ramach 22. kolejki eWinner 2. Ligi. Z powodu obecności koronawirusa w zespole Pogoni Siedlce mecze zespołu musiały zostać przełożone. Zobaczmy zatem, jak będzie wyglądała najbliższa seria gier w liczbach.

Garbarnia Kraków – KKS Kalisz (17 marca, środa, 13:00)

Kolejkę rozpoczniemy w Krakowie. Kaliszanie wciąż nie zanotowali żadnego remisu w tym sezonie. Garbarnia na ostatnie 10. spotkań na własnym obiekcie przegrała tylko dwa. Gospodarze u siebie strzelają dość często, średnio 1.44 gola na mecz, jednakże wiele bramek tracą – średnia puszczonych w Krakowie goli wynosi dokładnie tyle samo, a więc 1.44.

Hutnik Kraków – Górnik Polkowice (17 marca, środa, 14:00)

Gdy obie ekipy spotkały się w Polkowicach, Górnik wygrał gładko 3:0. Wcześniej obie ekipy grały ze sobą dopiero w 2002 roku. Tym razem goście będą faworytami, przegrali oni tylko jedno spotkanie na wyjeździe, tracąc przy tym tylko 0.5 gola co mecz. Ciekawie powinno być w drugiej połowie, bo Hutnik przegrał 50% wszystkich drugich części gry rozgrywanych na własnym obiekcie.

Olimpia Elbląg – Bytovia Bytów (17 marca, środa, 14:00)

Obie drużyny pogrążone są w kryzysie. Bytovia ostatni raz na wyjeździe wygrywała we wrześniu 2020 roku, w ostatnich 10. spotkaniach zdobywając tylko 7 punktów. Jeśli zaś chodzi o Olimpię, to aż 72% spotkań rozegranych u siebie kończyło się remisem po pierwszych 45. minutach.

Błękitni Stargard – Motor Lublin (17 marca, środa, 14:00)

Motor zwycięstwem nad Zniczem 6 marca zakończył fatalną passę na wyjazdach. Wciąż jednak poza Lublinem ekipa ta ani razu na przerwę nie schodziła z zaliczką w zdobytych bramkach. Błękitni na własnym boisku strzelają jednak tylko 0.3 gola co mecz w pierwszej połowie, a więc możemy spodziewać się nawet bezbramkowego remisu po 45. minutach gry w Stargardzie.

Skra Częstochowa – Wigry Suwałki (17 marca, środa, 15:00)

To chyba największy hit 22. kolejki eWinner 2. Ligi. Bezpośredni rywale w tabeli, którzy wciąż walczą nie tyle o baraże, co nawet automatyczną promocję do Fortuna 1. Ligi. Skra przegrała tylko 2 z ostatnich 10 meczów domowych, Wigry ostatni raz na wyjeździe porażkę odnosiły we wrześniu poprzedniego roku. Kluczowa może okazać się dobra gra Skry w defensywie – w całym sezonie na własnym boisku częstochowianie stracili tylko 5 goli, w tym tylko jedną bramkę jeszcze przed przerwą.

Znicz Pruszków – Chojniczanka Chojnice (17 marca, środa, 15:00)

Dla Znicza to będzie trudna przeprawa – w 6. poprzednich meczach u siebie zespół zdobył tylko 1 punkt i tracił średnio 2.33 gola na mecz. Chojniczanie mają jednak duże problemy na wyjazdach. Głównym tego powodem jest niska skuteczność – strzelają oni tylko 1.10 bramki na spotkanie.

Olimpia Grudziądz – Stal Rzeszów (17 marca, środa, 18:00)

Rzeszowianie niewiele goli strzelają w pierwszych częściach gry – między innymi dlatego na 11 spotkań aż 8 razy zdarzało im się remisować w pierwszej połowie. Olimpia po przerwach traci średnio jednak aż 1.3 gola co mecz, więc to wtedy Stal powinna szukać swojej szansy.

Lech II Poznań – GKS Katowice (17 marca, środa, 18:00)

Kolejkę, równocześnie z meczem w Grudziądzu, zakończy spotkanie rezerw Lecha z GKS-em w Poznaniu. W ostatnim czasie Kolejorz rozstrzelał się na własnym stadionie – poprzednie 6. spotkań to brak jakiejkolwiek domowej porażki oraz 1.83 gola strzelanego co starcie. Z drugiej strony GKS to wicelider, który na wyjeździe nie przegrał od 4. pojedynków. Jednak tym roku katowiczanie nie grali jeszcze na wyjeździe, a w 7. z 10. poprzednich spotkań wyjazdowych tracili gole.