1. kolejka eWinner 2. Ligi rozłożona jest w sumie na 4 dni. Większość spotkań odbędzie się w sobotę, jednak serię gier rozpoczniemy w czwartek, a zakończymy w niedzielę. Przed nami 9. meczów, wiele starć pomiędzy rywalami z środka tabeli, a zatem sporo może nam się wyjaśnić po nadchodzącym weekendzie

Znicz Pruszków – GKS Katowice (8 kwietnia, czwartek, 18:00)

Pruszkowianie w końcu odnaleźli lepszą formę, jednakże teraz czeka ich niezwykle trudna przeprawa. W poprzednich 4. spotkaniach między tymi ekipami, obie drużyny strzelały gole. W ramach rozgrywek 2. Ligi GKS jeszcze ze Zniczem nie wygrał, tym razem jednak goście są w świetnej formie – wygrali 4 poprzednie spotkania strzelając średnio 1.4 bramki co mecz. Gospodarze natomiast stracili bramkę we wszystkich 7. spotkaniach rozegranych w tym roku.

Skra Częstochowa – Stal Rzeszów (10 kwietnia, sobota, 13:00)

Najbardziej aktywny dzień tej kolejki rozpocznie się od spotkania w Częstochowie (między innymi). Skra zremisowała na swoim boisku tylko dwukrotnie, choć w domowych meczach częstochowianie zanotowali aż 9 remisów do przerwy, na 12 rozegranych spotkań. Rzeszowianie na wyjazdach równie często remisują do przerwy, w drugich częściach gry w spotkaniach poza własnym boiskiem strzelają jednak po 1.46 gola co taki właśnie mecz.

Błękitni Stargard Szczeciński – Sokół Ostróda (10 kwietnia, sobota, 13:00)

Równocześnie beniaminek z Ostródy rozpocznie swój mecz w Stargardzie przeciwko ekipie Błękitnym. Zaledwie 0.83 bramki co mecz u siebie zdobywają gospodarze – jednak na własnym obiekcie tracą ponad dwa razy więcej goli, niż udaje im się strzelić. Trudno powiedzieć, czy Sokół to wykorzysta – na wyjazdach beniaminek na przerwę schodził prowadząc tylko raz w 11. spotkaniach. Drugie części gry w wykonaniu ostródzian to już raczej loteria.

Garbarnia Kraków – Chojniczanka Chojnice (10 kwietnia, sobota, 15:00)

Chojniczanka przez większa część sezonu miała problemy na wyjeździe, jednakże poprzednie 5 spotkań chojniczan poza Chojnicami skończyło się zwycięstwem tej ekipy. W sumie Garbarnia z Chojniczanką spotykały się czterokrotnie, 3 razy w lidze. Za każdym razem obie drużyny zdobywały gole, za każdym razem górą była strona z Chojnic. W meczach tych sędziowie pokazali także 3 czerwone kartki – średnio 0.75 na spotkanie.

Hutnik Kraków – Olimpia Elbląg (10 kwietnia, sobota, 16:00)

6 poprzednich spotkań to dwie różne serie dla obu stron tego pojedynku. Krakowianie właśnie od tylu meczów nie są w stanie zachować czystego konta. Z drugiej stronie elblążanie w tym roku wygrali tylko pierwsze spotkanie – teraz już od 6 kolejnych serii gier nie byli w stanie wygrać żadnego ze starć. Co ciekawe, w 5. z 7. pojedynków w tym roku Hutnik strzelał gola jako pierwszy. W dwóch meczach, w których krakowianie nie zdobyli gola jako pierwsi, drużyna z Małopolski doznawała porażki.

Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice (10 kwietnia, sobota, 16:00)

Jeśli chodzi o historię pojedynków obu zespołów, Pogoń jeszcze z Górnikiem nie wygrała. Polkowiczanie wygrali jednak tylko 4 z 7. meczów w 2021 roku, choć za każdym razem zachowywali czyste konto. Pogoń u siebie strzela dość często, średnio 1.5 bramki na mecz, jednakże siedlczanie tracą niemalże 2 gole co pojedynek w Siedlcach. W dodatku Pogoń była w stanie wygrać tylko jedno z poprzednich 5. starć domowych.

KKS 1925 Kalisz – Motor Lublin (10 kwietnia, sobota, 18:00)

Aż 5 z 6. spotkań w tym roku kaliszanie zakończyli ze straconą bramką na swoim koncie. W sumie średnio w tym sezonie dają sobie strzelić niewiele, bo 1.10 gola na mecz. Nieco lepiej wygląda to biorąc pod uwagę tylko mecze w Kaliszu, jednak to wciąż średnia 1 wpuszczonej bramki co pojedynek domowy. Lublinianie natomiast wygrali tylko 18% wszystkich swoich wyjazdowych spotkań i poza Lublinem nie są szczególnie groźni. Prawie połowę meczów na wyjeździe Motor zremisował, jednak biorąc pod uwagę to, że KKS zaliczył zaledwie jeden remis przez cały obecny sezon, trudno spodziewać się kolejnego podziału punktów.

Olimpia Grudziądz – Lech II Poznań (10 kwietnia, sobota, 20:15)

Olimpia to jedna z niewielu ekip, która więcej goli strzela w pierwszej połowie, niż po przerwie. W sumie w pierwszych 45. minutach grudziądzanie zdobyli 63% goli strzelonych przez nich w tym sezonie. Poznaniacy na wyjazdach w ogóle tracą sporo bramek – ponad 2 co spotkanie. Do tej pory wygrali tylko 2 starcia poza Poznaniem, a pozostałe przegrali. Porażka z Olimpią mocno skomplikuje rezerwom Kolejorza sprawę utrzymania w eWinner 2. Lidze.

Śląsk II Wrocław – Bytovia Bytów (11 kwietnia, niedziela, 13:00)

Mecz Olimpii z Lechem zakończy zmagania w sobotę, natomiast we Wrocławiu odbędzie się mecz kończący tę kolejkę. W tym roku w każdym z meczów Bytovii sędziowie pokazywali co najmniej 5 żółtych kartek – w poprzednim tygodniu w spotkaniu przeciwko Garbarni zobaczyliśmy aż 8 kartoników tego koloru. Jeśli chodzi o wrocławian, to w ostatnich 4. meczach otrzymali 2. żółte kartki, w 2. rożnych starciach. W meczu rundy jesiennej (2:2) kartek również było całkiem sporo – łącznie 6, w tym 4 dla bytowian.