Czas na rewanż za nieszczęśliwą porażkę (0:1) w starciu z Hutnikiem Kraków przy Agrykola 8. Już jutro o godzinie 16:00 piłkarze Jacka Trzeciaka zagrają na stadionie Hutnika, tym samym rozpoczynając bardzo wymagający piłkarski tydzień, bowiem Związkowych czekają 3 trudne spotkania na przestrzeni 7 dni.

Czeka nas prawdziwa walka o pozostanie w eWinner 2. Lidze. Zarówno Olimpia jak i Hutnik nadal nie mają gwarancji pozostania na poziomie centralnym i każdy kolejny mecz może mieć bardzo duży wpływ na końcowy układ w tabeli.

Będzie to także okazja dla Olimpii na zrewanżowanie się za felerną porażkę z jesieni. Wtedy Hutnicy dzięki bramce Patryka Kielisia z 84. minuty meczu zwyciężyli przy Agrykola 8 notując pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie.

Aktualnie beniaminek eWinner 2. Ligi po długim okresie spędzonym w czerwonej strefie wydostał się z dołka, choć nie oddalił się od „kreski” na bezpieczną odległość. Ich przewaga punktowa nad Olimpią oraz rezerwami Lecha wynosi tylko 2 „oczka”. Ponadto wciąż szwankuje ich organizacja w defensywie, a liczba 53. straconych bramek jest najgorszą spośród wszystkich zespołów.

Niestety Związkowi także mają swoje problemy. Wiemy, że w Nowej Hucie nie pojawią się Kamil Wenger oraz Patryk Burzyński, których z gry eliminują kartki. Co ciekawe dla Wengera będzie to pierwsza pauza od 23. kolejki sezonu 2018/2019 i tym samym kończy niesamowitą passę 75. rozegranych pełnych meczów.