Emocje w środku tygodnia za nami. Podczas, gdy wyczekujemy już następnej rundy eWinner 2. Ligi, warto jeszcze rzucić okiem na to, co działo się we wtorek oraz w środę. Zobaczmy zatem, jak poszczególne mecze prezentowały się, jeśli spojrzeć w liczby.

Błękitni Stargard Szczeciński – GKS Katowice 0:0 (0:0)

W starciu przeciwko ostatniej wówczas drużynie w tabeli ligowej GKS zgubił punkty, nie pierwszy raz w tym roku. Mało tego, piłkarze drużyny przyjezdnej nie oddali ani jednego celnego strzału, choć zaliczyli aż 61-procentowe posiadanie piłki i wyprowadzili więcej niebezpiecznych ataków. Nawet 7 kornerów nie pozwoliło zawodnikom z Katowic na zagrożenie bramce Błękitnych. Gospodarze byli naprawdę blisko strzelenia gola, jednak piłka tylko odbiła się od obramowania bramki i w ostatecznym rozrachunku zmuszeni byli podzielić się punktami z rywalem. Zdobycie zaledwie jednego punktu pozwoliło drużynie Błękitnych przesunąć się z 19. na 15. miejsce w tabeli.

Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)

Krakowianie skromnie pokonali rzeszowską Stal – tym razem gospodarze nie przyciągnęli większej ilości bramek. Sporo zobaczyliśmy za to kartek, aż 11 kartoników koloru żółtego pokazał arbiter. Biorąc pod uwagę fakt, że piłkarze dopuścili się 27. przewinień, liczba ta jest naprawdę spora. Garbarnia w całym meczu przeważała tylko pod kątem ilości kornerów (aż 12, przy 2 dla rzeszowian) oraz ilości oddanych celnych strzałów (5:2 dla krakowian). Jednak gdyby nie podyktowany dla zespołu przyjezdnego rzut karny spotkanie to mogło zakończyć się bezbramkowym remisem.

Górnik Polkowice – Olimpia Grudziądz 3:0 (2:0)

W meczu kończącym środę z eWinner 2. Ligą Górnik pewnie pokonał rywali z dolnej części tabeli. Polkowiczanie byli wyjątkowo skuteczni – 3 celne uderzenia zamienili na 3 gole, przy czym celność strzałów na poziomie 21% pozostawiała wiele do życzenia. Oprócz wielu goli zobaczyliśmy także sporo rzutów rożnych, razem 14, a także zmian. Obaj trenerzy wykorzystali dostępny limit, łącznie na boisku pojawiło się 10 zawodników rezerwowych.