Przed nami półfinały barażów w eWinner 2. Lidze. We wtorek na około 2 godziny przeniesiemy się do Chojnic oraz Suwałk, gdzie o awans powalczą Chojniczanka ze Skrą oraz Wigry z KKS-em Kalisz. Zwycięzcy obu spotkań znajdą się finale barażu – o krok od promocji do pierwszej ligi.

MKS Chojniczanka Chojnice – Skra Częstochowa (15 czerwca, wtorek, 12:00)

Chojniczanie będą oczywiście faworytem tego spotkania. W tym sezonie na własnym boisku zespół z Chojnic przegrywał tylko dwukrotnie, strzelał średnio 2.22 gola co mecz. Częstochowianie natomiast na wyjeździe po raz ostatni wygrywali trzeciego kwietnia, przeciwko… Chojniczance. Po tym zwycięstwie przyszła passa dziewięciu meczów bez zwycięstwa w lidze. Ogólnie Skra wygrała tylko 2 z ostatnich 15 meczów. Do tego w poprzednich 7. meczach goście tracili co najmniej jedną bramkę, we wszystkich wynik starcia otwierali ich rywale.

Wigry Suwałki – KKS Kalisz (15 czerwca, wtorek, 14:30)

Tylko jednej porażki doznali piłkarze Wigier spośród ostatnich 10. rozegranych spotkań. Suwałczanie w tym sezonie wygrywali dokładnie co drugi mecz domowy, w tym również starcie przeciwko KKS-owi. W minionej kampanii kaliszanie nie zdobyli przeciwko Wigrom ani jednego gola, przegrywając 0:3 u siebie i 0:2 w Suwałkach. KKS też może pochwalić się dość dobrym bilansem w poprzednich 10. spotkaniach, z których przegrał jedno, a wygrał 5. Szykuje nam się zatem niezwykle wyrównany drugi półfinał.