W poniedziałek do Chorzowa dotarło powołanie do reprezentacji Polski do lat 19 dla Tomasza Neugebauera. Młody pomocnik nie będzie mógł wystąpić w jednym ligowym spotkaniu, dlatego Ruch mógł skorzystać z prawa do jego przełożenia.

Chodzi o wyjazdowy mecz 12. kolejki eWinner II ligi w Stężycy. Sztab szkoleniowy podjął jednak decyzję, by tego starcia nie odkładać na inny termin. – Patrzymy szerzej na terminarz. Przekładając mecz z Radunią, musielibyśmy rozegrać go w późniejszym terminie w środku tygodnia. Biorąc pod uwagę odległość, byłoby to kłopotliwe z punktu widzenia regeneracji drużyny. Dlatego uznaliśmy, że zagramy bez Tomka Neugebauera, któremu oczywiście gratulujemy powołania – mówi trener Jarosław Skrobacz.

Zgrupowanie biało-czerwonych rozpoczyna się w niedzielę, 3 października, około południa. Neugebauer dostał jednak zgodę od selekcjonera Mariusza Rumaka, by dołączyć do drużyny po meczu ligowym ze Stalą Rzeszów. Nie ma więc ryzyka, że piłkarz opuści tak ważne starcie.

Zawodnik „Niebieskich” będzie przebywać z drużyną narodową do 12 paźdzernika. W tym czasie Polacy rozegrają trzy mecze w ramach eliminacji Mistrzostw Europy: z Finlandią, Maltą oraz Ukrainą.