Wydawało się, że to już koniec akcji z cyklu „Chorzowskie psy” w 2021 roku. Klub postanowił zrobić jednak małą „dogrywkę”, aby jeszcze bardziej zwiększyć pulę środków, które trafią na wsparcie schroniska.

odczas sobotniego meczu z Wisłą Puławy piłkarze Ruchu Chorzów wybiegli na boisko w specjalnych koszulkach z hasłem „Nie kupuj – adoptuj”. Każda z nich została podpisana przez gracza, który miał ją na sobie. Dwunasta koszulka zawiera podpis prezesa Seweryna Siemianowskiego, a trzynasta klubowej wolontariuszki, Karoliny.

Wszystkie t-shirty właśnie trafiły na aukcje w serwisie Allegro. Na oficjalnym profilu Ruchu można powalczyć o koszulkę z autografem swojego ulubieńca, ale nie obowiązują żadne limity. Kibice mogą wylicytować tyle koszulek, ile chcą. Aukcje potrwają przez 7 dni, a następnie ich zwycięzcy będą mieli czas na dokonanie opłat. Cena wywoławcza każdej z koszulek wynosi 100 złotych.

Cały zysk z licytacji zasili budżet akcji „Chorzowskie psy”, która posłuży jako wsparcie dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie. Po dotychczasowych jesiennych meczach „Niebieskich” na jej koncie znajduje się ponad 7 tysięcy złotych.

Warto pomagać, zgodnie z przesłaniem – „Dobro, które dajemy, wraca do nas z podwójną mocą”!

Lista koszulek do wylicytowania:

 1. Seweryn Siemianowski
 2. Wolontariuszka Karolina
 3. Tomasz Foszmańczyk
 4. Łukasz Janoszka
 5. Jakub Bielecki
 6. Michał Mokrzycki
 7. Tomasz Neugebauer
 8. Bartłomiej Kulejewski
 9. Tomasz Wójtowicz
 10. Daniel Szczepan
 11. Filip Nawrocki
 12. Przemysław Szkatuła
 13. Tomasz Dyr