Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami, którzy zmagają się z nowotworami gruczołu krokowego. Na ten miesiąc przypada kampania Movember, a jej celem jest podsniesienie świadomości społecznej na temat raka jąder i prostaty. Do akcji Movember aktywnie włączyli się zawodnicy Garbarni Kraków, zachęcając do profilaktyki i diagnostyki. 

Movember, czyli wąsopad wywodzi się z języka angielskiego, a dokładnie słów moustache – wąsy i November – listopad. Chrakterystycznym elementem tej akcji jest wąs zapuszczany przez mężczyzn, który ma przypominać o profilaktyce nowotworów. Rak jądra zazwyczaj cechuje się dobrym rokowaniem, lecz kluczowym elementem jest czas wykrycia choroby i szybkie rozpoczęcie terapii. Zdarza się, że chory mężczyzna bagatelizuje to schorzenie, czy nie przyznaje się do obecności guza. Dlatego tak ważne jest przebicie się do ich świadomości oraz przypomnienie, że najważniejsze jest zadbanie o własne zdrowie.

Badania profilaktyczne są bezinwazyjne i bezbolesne i dobrze wykonywać je egularnie. Do zalecanych należą: sprawdzenie poziomu PSA, konsultacje urologiczne, badania prostaty, USG prostaty lub jąder.

Garbarnia Kraków włączyła się do akcji Movember, a na twarzach zawodników pierwszej drużyny zagościł charakterystyczny wąs. Tym samym „Brązowi” zachęcają wszystkich mężczyzn do regularnych badań. Dbanie o własne zdrowie to wyraz męskości oraz odpowiedzialności! Zachcamy do odwiedzania oficjalnej strony internetowej poświęconej akcji Movember.