Drugoligowe rozgrywki w 2021 roku dobiegły już końca, a zawodnicy Garbarni Kraków udali się na zasłużone urlopy. Podopieczni trenera Macieja Musiała do wspólnych zajęć powrócą 10 stycznia. Nowością w przygotowaniach będzie krajowe zgrupowanie, na które drużyna uda się do Sanoka. 

„Brązowi” w pozytywnych nastrojach zakończyli ligowe rozgrywki w tym roku. W niedzielę 5 grudnia pokonali Wisłę Puławy 2:1 i dzięki temu po 20 kolejkach eWinner 2.ligi zajmują ósme miejsce w tabeli, mając do rozegrania – już w przyszłym roku – zaległy mecz z liderującą Stalą Rzeszów.

W ubiegły czwartek drużyna po raz ostatni spotkała się na grze treningowej. Zawodnicy otrzymali ponadto rozpiski z zadaniami na okres urlopowy, po czym wraz ze sztabem szkoleniowym i władzami Klubu uczestniczyli we wspólnym świątecznym spotkaniu.

Treningi w nowym roku drużyna Garbarni wznowi w poniedziałek 10 stycznia. W pierwszym tygodniu przygotowań zawodników czekają tradycyjne badania i testy motoryczne oraz pierwszy mecz sparingowy. Łącznie „Brązowi”  mają w planach rozgranie osiem gier kontrolnych. W dniach 23-28 stycznia drużyna będzie natomiast przebywać na sześciodniowym zgrupowaniu w Sanoku.

Pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej zaplanowany został na ostatni weekend lutego. Wówczas krakowianie na wyjeździe zmierzą się ze Zniczem Pruszków.

Plan przygotowań Garbarni:

10 stycznia – powrót do treningów
14 stycznia – testy motoryczne
15 stycznia – sparing (rywal do ustalenia)
22 stycznia – sparing ze Skrą Częstochowa
23-28 stycznia – zgrupowanie w Sanoku
29 stycznia – sparing z Puszczą Niepołomice
2 lutego – sparing Wisłoką Dębice
5 lutego – sparing z Podhalem Nowy Targ
9 lutego – sparing z Wieczystą Kraków
12 lutego – sparing z GKS-em Katowice
19 lutego – sparing z Unią Tarnów
26/27 lutego – 21. kolejka eWinner 2. ligi