21-letni Jakub Sinior podpisał 2,5 letni kontrakt z Pogonią Siedlce.

Jakub Sinior gra na pozycji środkowego pomocnika. Nowy nabytek Pogoni Siedlce swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Piasecznie. Jego talent szybko dostrzegła Legia Warszawa, którą reprezentował przez 5 lat. W wieku 17 lat trafił do angielskiego Middlesbrough FC, gdzie w drużynie U-18 wystąpił w 13 spotkaniach, a następnie do włoskiego Hellas Verona FC, gdzie w rozgrywkach młodzieżowych wystąpił w 18 spotkaniach strzelając jednego gola.

Po powrocie do Polski zawodnik reprezentował Zagłębie Sosnowiec w barwach którego zagrał w 14 meczach. Jakub Sinior w poprzednim sezonie reprezentował Skrę Częstochowa, z którą awansował do 1 Ligi. Piłkarz trafia do klubu na zasadzie wolnego transferu. Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2024.

Jakub Sinior: Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu z Pogonią Siedlce. Wizja klubu oraz plan na moją osobę przedstawione przez zarząd i menadżera klubu w Pogoni jest bardzo konkretny i ambitny. Nie mogę się doczekać powrotu na boisko. Chcę się stać ważną częścią zespołu i pomóc kolegom z drużyny w wyznaczonych celach. Wiem, że tę drużynę stać na bardzo dużo i jestem przekonany, że rundę wiosenna zakończymy na wyższej lokacie.