W sobotę o godzinie 11:00 podopieczni trenera Macieja Musiała rozegrają kolejny mecz sparingowy. Ich rywalem będzie występujące w trzeciej lidze Podhale Nowy Targ.

Sobotni rywale „Brązowych” na co dzień rywalizują w czwartej grupie trzeciej ligi, a przez obserwatorów rozgrywek przed sezonem zostali uznani jako jeden z pretendentów do awansu na poziom centralny. Podczas rundy jesiennej zawodnicy z Nowego Targu potwierdzili te opinie, bowiem po osiemnastu rozegranych spotkaniach plasują się na trzeciej pozycji, z zalewdwie dwupunktową stratą do liderującej drugiej drużyny Cracovii. Warto zaznaczyć, że podopieczni trenera Szymona Grabowskiego zanotowali 41 trafień i wobec tego są najskuteczniejszą drużyną w lidze. W przerwie zimowej do drużyny Podhala dołączył występujący ostatnio w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Michał Gałecki oraz reprezentujący barwy chorzowskiego Ruchu 20-letni bramkarz Maciej Styrczula.

W trwającym zimowym okresie przygotowawczym nowotarżanie rozegrali trzy mecze sparingowe. W pierwszym z nich po bramkach Przemysława Lecha i Grzegorza Płatka pokonali Rekord Bielsko-Biała, z kolei tydzień później odnieśli zwycięstwo w starciu z Puszczą Niepołomice. Wówczas na listę strzelców wpisali się Grzegorz Płatek, Patryk Kapuściński i Michał Sobek. W mimioną środę zremisowali 1:1 z Polonią Warszawa.

W zespole Podhala występuje pięciu zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali brązowo-białe barwy. Są nimi: Patryk Serafin, Przemysław Lech, Jakub Kowalski, Rafał Surmiak i Łukasz Furtak. Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się pół roku temu podczas letnich przygotowań do nowego sezonu. Wówczas przy ul. Rydlówka 23 padł remis 2:2.

Garbarnia Kraków – Podhale Nowy Targ
Sobota, 5 lutego 2022, godz. 11:00
Kraków, ul. Rydlówka 23, boisko ze sztuczną nawierzchnią