Druga drużyna Garbarni Kraków przygotowuje się do rozpoczęcia rundy wiosennej Keeza IV ligi. W rozmowie z trenerem Damianem Rębiszem sprawdzamy jak przebiega zimowy okres przygotowawczy.

„Brązowi” mają za sobą ponad miesiąc wspólnych treningów. W tym czasie rozegrali już sześć meczów sparingowych. Ich bilans to zwycięstwa 6:3 z Garbarnią U-19, 3:1 z Kablem Kraków, 5:0 z LKS-em Śledziejowice, remisy 1:1 z Radziszowianką Radziszów i Kmitą Zabierzów oraz porażka 1:3 z Wiślanką Grabie. – Pierwsze cztery gry kontrolne zdecydowanie przebiegały po naszej myśli. Byliśmy stroną dominującą, przekładało się to na tworzenie sytuacji bramkowych, a co najważniejsze prezentowaliśmy styl, który chciałbym żebyśmy pokazywali w meczach o punkty – rozpoczął szkoleniowiec klubowych rezerw.

– Gry kontrolne z Radziszowianką i Kmitą przypadły na okres, w którym ewidentnie dopadł nas kryzys fizyczny. Pomimo dużej przewagi w posiadaniu piłki brakowało nam ruchliwości w ataku, często popełnialiśmy proste błędy zakończone stratą futbolówki. W efekcie nadziewaliśmy się na groźne kontrataki rywali. Te mecze doskonale pokazały nam nad czym powinniśmy pracować w najbliższych tygodniach – dodał.

Druga drużyna Garbarni swój kolejny mecz sparingowy rozegra w najbliższą sobotę, kiedy to zmierzy się z Clepardią. Z kolei na kolejne dwa  weekendy zostały zaplanowane rywalizacje z Kolejarzem Prokocim i Błękitnymi Modlnica. – W najbliższych spotkaniach przede wszystkim postaramy się wyeliminować błędy w naszej grze, które zaobserwowaliśmy w rozegranych dotychczas sparingach. Chcemy dalej prezentować ofensywny styl gry, lecz nadrzędnym celem na te pojedynki będzie osiągnięcie zwycięstw.  To bardzo ważne, żeby zwycięstwa weszły nam w krew. Jeśli uda utrzymać się taki poziom zaangażowania zawodników w treningach, będziemy mocno wierzyć w swoje umiejętności, a do tego złapiemy odpowiedni rytm na początku rozgrywek to jestem przekonany, że tych chłopców stać na skuteczną walkę o utrzymanie w lidze – zakończył trener Damian Rębisz.

Wyniki meczów sparingowych:
Garbarnia II Kraków
 – Garbarnia Kraków U-19 6:3
Bramki: 2x Kowalski, 2x Sarga, Zalejski, Grzybowski
Garbarnia II Kraków – Wiślanka Grabie 1:3
Bramka: Kołton
Garbarnia II Kraków – KS Kabel Kraków 3:1
Bramki: 2x Kołton, Gołąb
Garbarnia II Kraków – LKS Śledziejowice 5:0
Bramki: 2x Grzybowski, Kołton, Gołąb, zawodnik testowany
Garbarnia II Kraków – Radziszowianka Radziszów 1:1
Bramka: Kołton
Garbarnia II Kraków – Kmita Zabierzów 1:1
Bramka: Dzierżak

Harmonogram sparingów:
19 lutego 2022: Garbarnia II Kraków – Clepardia Kraków
26 lutego 2022: Garbarnia II Kraków – Kolejarz Prokocim
5 marca 20222: Garbarnia II Kraków – Błękitni Modlnica