Przerwa zimowa dla drużyn eWinner II ligi dobiegła końca, zatem pora wrócić do ligowej rzeczywistości. Już jutro piłkarze Stali Rzeszów zmierzą się w ramach 21. kolejki eWinner II ligi na własnym boisku z KKS-em Kalisz. Pierwszy gwizdek w tym meczu w niedzielę o 16:00.

Spotkaniem na Hetmańskiej 69 biało-niebiescy zainaugurują rozgrywki ligowe w 2022 roku. Po niemal trzech miesiącach przerwy Stali Rzeszów przyjdzie zmierzyć się na własnym terenie z KKS-em Kalisz. Dla drużyny trenera Daniela Myśliwca będzie to 20. spotkanie w bieżących rozgrywkach eWinner II ligi.

STAL RZESZÓW

Stalowcy w trakcie przygotowań do wiosennej części rozgrywek eWinner II ligi trenowali w Rzeszowie oraz dwukrotnie wyjechali na obóz przygotowawczy do Woli Chorzelowskiej. Drużyna trenera Daniela Myśliwca rozegrała siedem sparingów. Na liście sparingpartnerów Stali znalazły się Bruk-Bet Termalica Nieciecza (0-4), Stal Stalowa Wola (4-1), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (4-1), Hutnik Kraków (4-3), Sandecja Nowy Sącz (0-1), Siarka Tarnobrzeg (3-0) oraz Wólczanka Wólka Pełkińska (2-0). – Jeszcze, mimo wszystko, trenujemy intensywnie, ale nie będzie też wielkiego przeskoku, kiedy zacznie się okres startowy. Na razie czujemy jeszcze w nogach treningi, a świeżość dopiero przyjdzie – powiedział Łukasz Góra w okresie przygotowawczym.

Poza samym przygotowaniem do sezonu, urozmaicaniem systemu gry czy zmianą form ataku i obrony o których mówił trener Myśliwiec po rozpoczęciu sezonu przygotowawczego, ważna była także sfera mentalna i budowanie dobrych relacji w drużynie. – Ten obóz wykorzystaliśmy nie tylko na pracę, ale równie ważny był fakt, że mogliśmy spędzić dużo czasu razem i zbudować jeszcze lepsze relacje – mówił Andreja Prokić po pierwszym obozie przygotowawczym w Woli Chorzelowskiej. Było to ważne o tyle, że do zespołu dołączyli nowi zawodnicy – Igor Ławrynowicz, Kacper Sadłocha oraz Kacper Piątek. Do tego w sezonie przygotowawczym brali udział zawodnicy Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów – Benedykt Piotrowski oraz Franciszek Polowiec, którzy już w ubiegłym roku z powodzeniem zadebiutowali w barwach seniorskiej Stali.

KKS KALISZ

Drużynę niedzielnego rywala Stali od 125 dni prowadzi trener Bogdan Zając, który ostatecznie pozostał w klubie, będąc jeszcze w trakcie sezonu przygotowawczego łączonym z reprezentacją Polski, gdzie miał zostać asystentem trenera Adama Nawałki. Trener Zając w KKS-ie Kalisz poprowadził drużynę w 7 spotkaniach, notując 2 zwycięstwa i 5 porażek. Obecnie kaliszanie zajmują 12. pozycję w ligowej tabeli, mając 24 punkty na swoim koncie, ale do strefy barażowej brakuje im zaledwie 6 punktów. Scenariusz na grę w barażach nie jest nierealny, bowiem KKS już w ubiegłym sezonie zajął 5. miejsce w lidze i tym samym zagrał w barażach, ale po wyeliminowaniu Wigier Suwałki (2-2, k: 4-2), w spotkaniu finałowym lepsza okazała się Skra Częstochowa (0-3).

W sezonie przygotowawczym drużyna z Kalisza rozegrała w sumie 12 spotkań kontrolnych, m.in. z Lechią Gdańsk, Górnikiem Polkowice, Arką Gdynia, ŁKS-em Łagów czy rezerwami Rakowa Częstochowa. Drużyna trenera Zająca odnotowała w tych meczach 5 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek, strzelając przy tym 29 bramek i tracąc 20. Najskuteczniejszym zawodnikiem w tych spotkaniach był Piotr Giel i Daniel Kamiński – obaj zanotowali 4 trafienia. Przed sezonem z KKS-em pożegnał się Antonio Segura Gonzalez, Bartłomiej Maćczak i Marcin Radzewicz. Ponadto wypożyczeni zostali Łukasz Benedykciński i Szymon Czajor. Do drużyny dołączyli natomiast pomocnik Nestor Gordillo (powrót z Arki Gdynia), obrońca Jakub Głaz i bramkarz Mateusz Górski.