Nowym piłkarzem naszego klubu został Jakub Lis. 20-letni zawodnik został wypożyczony do końca obecnego sezonu z ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Witamy w Motorze!

Lis urodził się 14 stycznia 2002 roku i swoją przygodę z piłką zaczynał w Białym Orle Koźmin Wielkopolski, czyli klubie z miejscowości, w której dorastał. Następnie spędził półtora roku w Akademii Lecha Poznań, by pięć lat temu przenieść się do szczecińskiej Pogoni. W granatowo-bordowych barwach grał w zespole juniorów starszych, a później w trzecioligowych rezerwach. W poprzednim sezonie zaliczył 29 występów i dwie bramki w III lidze grupie II. W letnim okresie przygotowawczym trenował z pierwszą drużyną Pogoni, jeździł na zgrupowania oraz został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy, a także I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Nasz nowy piłkarz mierzy 178 cm wzrostu, waży 66 kg i zagra w Motorze z numerem 73 na koszulce. – Kuba nominalnie występuje na obronie, natomiast w naszym zespole będzie pełnić funkcję pomocnika, nawet ofensywnego. To uniwersalny piłkarz, który może grać na „ósemce”, czy pozycji nr 10 lub rywalizować o miejsce w składzie na wahadłach. Młodzieżowiec klubu z ekstraklasy z pewnością wniesie do drużyny odpowiednią jakość – mówi trener Stanisław Szpyrka.