– Czeka nas mnóstwo pracy, aby ten Klub z blisko stuletnią historią i tradycją wrócił do elity. Zrobimy wszystko, by udało się to już na stulecie – powiedział nowy Prezes Zarządu Ruchu, Jan Chrapek.

Znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, wszystko na to wskazuje, że zagramy w II lidze. Jesteśmy na dobrej drodze do uzyskania licencji. Jesteśmy w fazie kompletowania drużyny, ale nie chciałbym wchodzić w działkę sportową. Podjąłem się trudnego, ambitnego wyzwania. Czeka nas mnóstwo pracy, aby ten Klub z blisko stuletnią historią i tradycją wrócił do elity. Zrobimy wszystko, by udało się to już na stulecie. Może zdążymy.

Czeka nas sporo pracy z uwagi na budżet, który wobec spadku się skurczył, chociażby z tytułu praw telewizyjnych, czy też rozmów ze sponsorami, które już nie są takie proste, ale oczywiście będziemy je kontynuować. Mamy nadzieję, że z dobrym skutkiem. Budżet na najbliższy sezon wstępnie określiliśmy na 4-5 mln. Musimy dalej się reorganizować i restrukturyzować. Najważniejsza część, czyli zawarcie układu, jest już za nami, ale dalej trzeba sensownie ograniczać koszty, zwiększać przychody, aby Klub był w stanie sprawnie funkcjonować. Poprawiamy obszary finansowo-księgowe, sportowe, bezpieczeństwo, budujemy marketing.

Naszym celem na teraz jest awans do I ligi i temu będą podporządkowane wszystkie nasze działania, bo jak wiemy wynik sportowy w głównej mierze warunkuje wynik finansowy i wizerunkowy Klubu.

Jako zarząd zwróciliśmy się z prośbą – i ona została przyjęta – aby Janusz Paterman do momentu walnego zgromadzenia akcjonariuszy i ewentualnych zmian w składzie Rady Nadzorczej, pełnił funkcję pełnomocnika zarządu ds. nadzoru właścicielskiego i spraw sportowych. Dlatego nie żegnamy się, nadal tak zasłużona osoba będzie nas wspierać i pewnie będzie z tego jeszcze niejedna korzyść.