W przerwie zimowej do zespołu Widzewa dołączyło siedmiu nowych zawodników. Jak pokazują statystyki, znacznie przyczynili się oni do wywalczenia przez łódzki klub awansu do II ligi.

Spośród zawodników, którzy dołączyli do Widzewa w przerwie zimowej najwięcej minut na boisku spędził wiosną Robert Demjan. Słowacki napastnik w różnym wymiarze czasowym grał we wszystkich spotkaniach rundy wiosennej, zdobywając w ciągu 1517 minut sześć bramek.

1375 minut spędził na boisku w rundzie wiosennej Dario Kristo. Pomocnik z Chorwacji z powodu kontuzji nie grał tylko w wyjazdowym meczu 32. kolejki z ŁKS-em 1926 Łomża. W pozostałych spotkaniach Kristo zdobył sześć goli i – co ciekawe – aż czterokrotnie swoimi trafieniami otwierał wyniki spotkań ligowych (z Wartą SieradzSokołem Aleksandrów ŁódzkiDrwęcą Nowe Miasto Lubawskie oraz GKS-em Wikielec).

W czternastu meczach na placu gry pojawiał się drugi z widzewskich Słowaków – Marek Zuziak, który stracił jednak kilka tygodni rundy wiosennej z powodu kontuzji barku. W ciągu 936 minut skrzydłowy czerwono-biało-czerwonych trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców, w tym m.in. w hitowym starciu z Polonią Warszawa.

Zimą do Widzewa trafiło także czterech zawodników młodzieżowych. Najwięcej czasu na boisku spośród nich spędził Marcin Pieńkowski – zagrał w piętnastu meczach (641 minut) i strzelił zwycięską bramkę w spotkaniu z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Karol Stanek wystąpił w dziewięciu ligowych starciach (410 minut), wpisując się na listę strzelców raz, w wyjazdowym meczu w Ełku. Michał Przybylski spędził wiosną na boisku 66 minut, a młody bramkarz Jakub Mikołajczak w minionej rundzie występował przede wszystkim w drużynie rezerw.