Statystyczne podsumowanie meczu z rezerwami Śląska Wrocław.

Chojniczanka pokonała Śląska II Wrocław 6:0. Przy pierwszej bramce Szymona Skrzypczaka asystował Jan Mudra. Trafienie Tomasza Mikołajczaka na 2:0 padło bezpośrednio z rzutu wolnego. Gola na 3:0 zdobył Szymon Skrzypczak po podaniu Mateusza Klichowicza. Asysta przy bramce Tomasza Mikołajczaka na 4:0 należy do Adama Ryczkowskiego. Na listę strzelców zapisał się również Mateusz Klichowicz, który zdobył bramkę po podaniu Jana Mudry. Przy golu Skrzypczaka na 6:0 ostatnie podanie zaliczył Mateusz Klichowicz.

Podopieczni trenera Adama Noconia wykazali się wysoką skutecznością i pomimo gradu bramek, żółto-biało-czerwoni rozgrywali już mecze w których tych sytuacji było więcej. Co ciekawe więcej strzałów oddali piłkarze Śląska II. Chojniczanka miała na swoim koncie 11 prób (8 celnych), a rezerwy Śląska 12 (4 celne). Współczynnik xG Chluby Grodu Tura wyniósł 2.6, a Śląska II 0.77. Najwięcej razy na bramkę uderzał Szymon Skrzypczak (4).

Druga drużyna Śląska dłużej utrzymywała się także przy piłce. Posiadanie piłki przez ekipę z Wrocławia wynosiło w tym meczu 54%. Chojniczanka wymieniła za to więcej podań. Gospodarze podawali 490 razy, a goście 460. Najwięcej zagrań zanotował Paweł Czajkowski (69), który był również najlepszy jeżeli chodzi o liczbę celnych podań (60). Czajkowski zaliczył także 3 kluczowe podania. Był to jednak drugi wynik w tym meczu, bo aż 5 kluczowych zagrań należało do Mateusza Klichowicza.

Zaglądamy również w pojedynki. W środowym spotkaniu było ich 19353% z nich wygrała Chojniczanka. Najwięcej pojedynków stoczył Paweł Czajkowski – 27. Warto podkreślić również wysoką skuteczność wygranych pojedynków przez Mateusza Bartosiaka. Środkowy obrońca stoczył 13 pojedynków i wygrał 86% z nich. Górnych pojedynków było tylko 1958% starć powietrznych wygrywali żółto-biało-czerwoni. Najwięcej pojedynków w powietrzu stoczył Tomasz Mikołajczak (7).

Jak wypadł debiut Petera Klescika? Słowacki obrońca zaliczył 33 podania
(85% skuteczności) i stoczył 10 pojedynków (60% wygranych) z czego 9 w defensywie. Klescik odzyskał 6 piłek i zanotował 4 odbiory. W ofensywie nie zaliczył większych działań.

Piłkarze Chojniczanki „rozbili” również InStat Index. Niektóre wyniki są porównywalne do czołówki Ekstraklasy. Najwyższy InStat Index należy do Tomasza Mikołajczaka (354). Bardzo wysoki wskaźnik miał również Mateusz Klichowicz (312), Jan Mudra (311) i Szymon Skrzypczak (298).

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA / InStat